Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 18:05
Reklama
Reklama
Reklama

ZAKSA ma nowego środkowego. Do drużyny z Kędzierzyna-Koźla dołączył Mateusz Poręba

Po rocznym okresie wypożyczenia Mateusz Poręba wraca do Kędzierzyna-Koźla. Z radością informujemy że 24-letni zawodnik od najbliższego sezonu będzie bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.
ZAKSA ma nowego środkowego. Do drużyny z Kędzierzyna-Koźla dołączył Mateusz Poręba

Nasz nowy środkowy pierwsze siatkarskie kroki stawiał w TS Sokole Tuchów, następnie  bronił barw AKS-u Rzeszów, ostatni etap kariery juniorskiej to gra Mateusza Poręby w SMS-ie PZPS Spała (2016-2018). Młody zawodnik szybko trafił na parkiety najwyższej klasy rozgrywkowej, kolejno bronił barw AZ-u Olsztyn (2018-2023) i Skry Bełchatów (2023-2024). Zawodnik zanotował również przygodę w lidze włoskiej, w ramach wypożyczenia w 2021 roku grał w Vero Volley Monza.

Mateusz Poręba to reprezentant Polski, po występach w reprezentacji juniorskiej (2018-2019) szybko trafił do pierwszej reprezentacji Polski. Z biało-czerwonymi Mateusz Poręba zdobywał złoty medal Ligi Narodów (2023), dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2022, 2024), a w 2022 roku srebro Pucharu Świata. Mimo młodego wieku nasz nowy środkowy może wiec pochwalić się sporym doświadczeniem.

O miejsce w wyjściowym składzie Mateusz Poręba będzie walczył m.in. z Davidem Smithem i Andreasem Takvamem, jak podkreśla nasz zawodnik możliwość pracy u boku kolegów pomoże mu się rozwinąć również sportowo. – Czeka mnie bardzo ciężka rywalizacja z trzema bardzo dobrymi środkowymi. Moim celem na ten sezon jest na pewno, aby osiągnąć swój najlepszy poziom sportowy i pokazać się z jak najlepszej strony na boisku. Mamy dobrego trenera, miałem już okazję z nim porozmawiać i wierzę, że tutaj zrobię postęp i jeszcze się rozwinę siatkarsko. Myślę, że również sporo mi da praca z doświadczonymi środkowymi, którzy mają sporo ważnych meczów za sobą. Jestem bardzo otwarty na nowa wiedzę, chętny do pracy i myślę, że po tym czasie gry w ZAKSIE będę jeszcze lepszym zawodnikiem – podkreślił Mateusz Poręba.

Źródło: Zaksa.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Janusz 05.07.2024 08:37
Super

Rafał 04.07.2024 18:24
Wygląda jakby tu przybył na zesłanie .

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ