Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 19:03
Reklama
Reklama
Reklama

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Większycach doczeka się nowoczesnej sali sportowej

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Większycach doczeka się nowoczesnej sali sportowej. Gmina w swoim budżecie zabezpieczyła fundusze na ten cel oraz zawnioskowała o ministerialne dofinansowanie.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Większycach doczeka się nowoczesnej sali sportowej

Mieszkańcy gminy Reńska Wieś od dłuższego czasu mówili o budowie  prawdziwej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Większycach. Wszystko wskazuje, że ten cel jest bliski zrealizowania. 

Podczas rozmowy o budżecie i planach podczas ubiegłej sesji rady gminy wójt Tomasz Kandziora podjął temat budowy hali sportowej przy szkole w Większych. Pierwotny plan zakładał zbudowanie hali namiotowej, jednak wymogi i przepisy przeciwpożarowe uniemożliwiły realizację tej inwestycji. 

- W tych warunkach działki niemożliwe było wybudowanie hali namiotowej - mamy tam wąską działkę. Według przepisów przeciwpożarowych, nie zmieściłaby się w odpowiedniej odległości od budynku szkoły. Wspólnie z radnymi postanowiliśmy o budowie w standardowej konstrukcji. W przyszłym roku rozpoczniemy tę inwestycję. Złożyliśmy wniosek do ministerstwa o dofinansowanie budowy hali murowanej. Nawet gdybyśmy nie dostali tego dofinansowania, mamy środki i rozpoczniemy budowę tego obiektu - powiedział wójt gminy Tomasz Kandziora.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zubek 07.07.2024 19:26
Jakie wymiary parkietu będzie miała ta nowoczesna hala?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ