Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 08:16
Reklama
Reklama

Uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy. Do opolskiego garnizonu dołączyło siedmioro policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Słowa roty ślubowania wypowiedziało wczoraj siedmiu funkcjonariuszy.
Uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy. Do opolskiego garnizonu dołączyło siedmioro policjantów

W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji. Ślubowanie odebrała Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.

Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala pogratulowała policjantkom i policjantom podjęcia wyzwania, jakim jest służba w policji. Zwróciła też uwagę na fakt, że nie można dobrze wykonywać obowiązków policjanta bez zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich, którego niewątpliwie policjant w służbie potrzebuje.

Nowi mundurowi po 6-miesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach garnizonu opolskiego. Funkcjonariusze będą pełnić swoją służbę w komendach w Opolu, Głubczycach, Kluczborku oraz Kędzierzynie-Koźlu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkanieckk 08.06.2024 17:54
Szkolenie szeregowych występujących do Policji trwa 7 miesuecy.

dżentelmenel 08.06.2024 14:42
Formacja która służy władzy jako pałkarze na niesfornych wedle rządzących obywateli.... Idź i proś lub załatwiaj coś u nich to się dowiesz - lewusy nic więcej. Mają ludzi za nic. Formacja co tylko chce przepierdzieć po krzakach do emerytury.

Ryszard psie serce. 07.06.2024 19:29
Jest się czym szczycić.

Grobelny 08.06.2024 18:37
A dlaczego nie? Trudna służba,użeranie sie z patolami,nocne zmiany...Nie maja lekko.

dżentelmenel 08.06.2024 19:09
Gdzie te nocne zmiany ? Łobuzów nie brakuje natomiast gli**arzy tak... Przestań pieprzyć bez sensu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ