środa, 23 października 2024 04:33

Świetne występy młodych badmintonistek z Kędzierzyna-Koźla na międzynarodowych mistrzostwach Czech

Rosną nam kolejne gwiazdy badmintona. Kinga Paćko wygrała niezwykle mocno obsadzony turniej Yonex Czech Youth International. Zawodniczka MMKS Kędzierzyn-Koźle była bezkonkurencyjna w kategorii wiekowej U9. W drodze do złotego medalu pokonała dwie rywalki ze Słowacji, Czeszkę oraz reprezentantkę Singapuru.

Na zawodach dobrze zaprezentowała się także druga z najmłodszych zawodniczek klubu Oliwia Szczerska. Podopieczna trenera Tomasza Zioło dotarła do ćwierćfinału w grze pojedynczej, natomiast w deblu w parze z Węgrem Zalanem Bernathem uplasowała się na 5. miejscu. Czterodniowy turniej w Pradze zgromadził ponad 500 zawodników z 22 krajów.