Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zostało czterech do brydża. Konkurs na dyrektora MOK wkracza w decydującą fazę

Zostało czterech do brydża. Konkurs na dyrektora MOK wkracza w decydującą fazę
Ogłoszony przez prezydent Sabinę Nowosielską konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu wkracza w decydującą fazę. W grze o dyrektorski stołek pozostała czwórka kandydatów.

Poszukiwania nowego dyrektora mają związek z końcem kadencji obecnej szefowej jednostki, Beaty Malajki. Postępowanie konkursowe zostało podzielona na dwa etapy. W pierwszym komisja przyglądała się ofertom złożonym przez kandydatów. Jakie wymagania trzeba było spełnić, by móc ubiegać się o stanowisko?
Kandydat powinien posiadać pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z praw publicznych, być osobą nieskazaną prawomocnym wyrokiem, o nieposzlakowanej opinii i legitymować się wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu: prawa, administracji, ekonomii, marketingu, zarządzania, kulturoznawstwa, dziennikarstwa i komunikacji społecznej lub posiadać ukończone inne studia magisterskie wraz z ukończonymi studiami podyplomowymi w wymienionych kierunkach.

Wśród pożądanych wymagań stawianych kandydatom znalazły się m.in.: znajomość przepisów o samorządzie gminnym, finansach publicznych, organizowaniu i działalności kulturalnej oraz prawa pracy. Mile widziana jest również znajomość języka angielskiego i co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym.
Ile osób zdecydowało się ubiegać o stanowisko?

- Do konkursu na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury zgłosiło się pięć osób. Cztery z nich spełniły wymagania formalne i odbędą się z nimi rozmowy kwalifikacyjne – informuje Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

O terminie rozmów każdy z zakwalifikowanych kandydatów zostanie poinformowany przez komisję konkursową. Podczas finalnego etapu kwalifikacji czwórka kandydatów będzie musiała zaprezentować autorski program działania MOK, który uwzględniać ma sposób organizacji i zarządzania jednostką, proponowane przedsięwzięcia promocyjne ośrodka oraz planowane działania z zakresu pozyskiwania środków finansowych na jego działalność.

Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, komisja konkursowa wybierze tych, którzy w najwyższym stopniu spełniają określone w ogłoszeniu wymagania. Ostateczna decyzja należeć będzie jednak do prezydent miasta, która przeprowadzi dodatkowe rozmowy ze wskazanymi przez komisję kandydatami.
Prezydent może dokonać wyboru nowego dyrektora bądź rozstrzygnąć o zakończeniu konkursu bez wyboru żadnego z uczestniczących w nim kandydatów. Jeśli uda się wybrać nowego szefa MOK, zostanie on powołany na czteroletnią kadencję.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ