Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:34
Reklama
Reklama

Kolejna ofiara oszustów działających metodą na blika. Mieszkaniec naszego miasta stracił ponad 1000 złotych

W ostatnich dniach policjanci z Kędzierzyna-Koźla po raz kolejny zostali powiadomieni o oszustwach za pomocą popularnego komunikatora społecznościowego. Tym razem ofiarą padł 28-letni mieszkaniec naszego miasta. Stracił ponad 1000 zł.
Kolejna ofiara oszustów działających metodą na blika. Mieszkaniec naszego miasta stracił ponad 1000 złotych

Kiedy nagle znajomy z Facebooka przez komunikator internetowy zwraca się z prośbą o przekazanie pieniędzy lub kodu BLIK – zachowaj ostrożność. Nim podejmiesz działania sprawdź wiarygodność osoby, która prosi o pomoc. Wystarczy do niej zadzwonić.

Taki telefon odebrał 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Z mężczyzną skontaktował się znajomy z Facebooka i zapytał, aby potwierdzić czy to on prosi o kod BLIK. Wówczas 28-latek zorientował się, że ktoś włamał się na jego konto społecznościowe i podszywając się pod niego próbuje wyłudzić pieniądze od jego znajomych. Niestety dwie osoby, będąc przekonane że pożyczają pieniądze 28-latkowi udostępniły kody BLIK tracąc w ten sposób ponad 1000 złotych. 

Niestety transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć, dlatego pamiętaj:

  •  Jeśli otrzymasz prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć utraty oszczędności.
  •  Zawsze należy dokładnie sprawdzić dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej, np., gdzie nasze pieniądze będą wypłacone.
  •  Dobrze zabezpiecz dostęp do konta na portalu społecznościowym, wykorzystując w tym celu dwuskładnikowe uwierzytelnienie logowania. Słabo zabezpieczone konto może zostać wykorzystane przez przestępców, do wyłudzania pieniędzy od Twoich znajomych.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ