Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:12
Reklama
Reklama

Na jeden dzień Hala Sportowa "Śródmieście" zamieni się w scenę dla najlepszych tancerzy w kraju! Już w sobotę festiwal "Sparkle of Dance"

Ten festiwal to bez wątpienia prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników tańca. Modern dance, street dance, show dance, disco dance to style, w których zaprezentują się sportowcy. Tak więc już w najbliższą sobotę 20 kwietnia czeka nas prawdzie taneczne show w wykonaniu ludzi, dla których taniec jest sensem życia. Rywalizować ze sobą będą soliści, duety i zespoły z całej Polski.
Na jeden dzień Hala Sportowa "Śródmieście" zamieni się w scenę dla najlepszych tancerzy w kraju! Już w sobotę festiwal "Sparkle of Dance"

Sparkle of Dance już po raz drugi odbędzie się w Hali Sportowej "Śródmieście". Jak podkreślają organizatorzy, festiwal to pasja i radość płynąca z tańca połączona z nutką rywalizacji, profesjonalizmu i wspaniałej atmosfery. Podczas wydarzenia zostanie rozegrana rywalizacja między solistami, duetami i zespołami w czterech stylach tanecznych: modern dance, street dance, show dance, disco dance, a całą imprezę poprowadzi finalista Mistrzostw Polski w tańcu i uczestnik programu "You Can Dance" Robert Magiera.

- Jest to festiwal o randze ogólnopolskiej z aspiracjami, żeby w przyszłości otworzyć się na tancerzy z zagranicy. Jest to druga edycja, pierwsza odsłona w zeszłym roku cieszyła się wspaniałym odbiorem zarówno ze strony publiczności, jak i samych uczestników. Dzieciaki i młodzież sami inicjowali wspólną zabawę podczas oczekiwania na werdykt jury, cały parkiet Hali Śródmieście dosłownie tańczył, wspólnie wszystkie zespoły, soliści i duety. Atmosfera tego wydarzenia jest naprawdę magiczna, piękna oprawa artystyczna, świetny prowadzący Robert Magiera, który swoim ciepłym głosem zapowiada każdą prezentację, profesjonalne jury i sami uczestnicy tworzą ten festiwal. W zeszłym roku owacje i dopingowanie słychać było w Parku Pojednania - była energia i moc - mówi organizatorka Katarzyna Kozłowska, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego CATIA.

- Festiwal jest moją inicjatywą, robię go z ogromnej miłości do tej pięknej dziedziny artystycznej, jaką jest taniec. Chcę dać przestrzeń młodym ludziom do rywalizacji, ale rywalizacji w atmosferze radości, wzajemnego szacunku i profesjonalnej oprawy artystycznej, żeby ciężka praca, jaką wkładają w trenowanie, miała dla nich wymiar widowiska, żeby mogli się zintegrować z innymi zespołami i żeby fajnie spędzili czas. Natomiast nie jestem sama i to chciałabym podkreślić. W przygotowaniach i organizacji oraz w przebiegu samej imprezy pomaga duża liczba wolontariuszy - moich tancerzy i przyjaciół, którzy kochają taniec tak samo jak ja - dodaje Katarzyna. 

 Festiwal rozpoczyna się już w najbliższą sobotę 20 kwietnia w Hali Sportowej "Śródmieście". Więcej na temat wydarzenia znajdziecie tu.

Foto: A. Ledwig


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ