Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:53
Reklama
Reklama
Reklama

Zwiększenie liczby karetek, nocne dyżury aptek, nowe pociągi i czyste powietrze – to plan Anetty Sałackiej dla Kędzierzyna-Koźla

Anetta Sałacka – SPOŁECZNIK, SAMORZĄDOWIEC, DZIAŁACZ SPORTOWY, ANIMATOR KULTURY
Zwiększenie liczby karetek, nocne dyżury aptek, nowe pociągi i czyste powietrze – to plan Anetty Sałackiej dla Kędzierzyna-Koźla

Anetta Sałacka jest kandydatką do Sejmiku Województwa Opolskiego w najbliższych wyborach samorządowych. Ubiega się o mandat z okręgu obejmującego powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki. Startuje z list z Koalicji Obywatelskiej, natomiast nie należy do żadnej partii politycznej.

Jest szczęśliwą mężatką i matką dwóch dorosłych córek. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Opolskim oraz podyplomowe studia z historii sztuki, która jest jej wielką pasją. Uwielbia zwierzęta, które kochają ją z wzajemnością. Oprócz koni, którymi zajmuje się na co dzień, posiada też psa i dokarmia kilka bezdomnych kotów.

Całe życie zawodowe związana jest z najlepszym polskim klubem jeździeckim LKJ „Lewada”, który od 1991 roku współprowadzi z mężem Andrzejem Sałackim, trenerem kadry narodowej ujeżdżenia.

- Zawodnicy LKJ Lewada osiągają wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej, a obecnie przygotowują się do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Tak dobre wyniki udaje się osiągać dzięki odpowiedniej kadrze, zapleczu, doświadczeniu oraz odpowiedniemu zarządzaniu - podkreśla Anetta Sałacka

- Działalność sportowa to jednak nie wszystko, ponieważ w ramach klubu nieustannie realizujemy wiele ważnych projektów dla mieszkańców województwa całego województwa opolskiego. W ostatnich latach były to przykładowo Targi Senior Expo, czy festiwale zdrowia odbywające się w Hali Azoty oraz w Zakrzowie i podczas których mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych.

Festiwal Zdrowia w Hali Azoty

Aneta Sałacka nie zapomina także o tych którzy są w potrzebie. Dzięki dobrze przygotowanym projektom i przy wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego udaje się jej od lat realizować cenne inicjatywy na rzecz seniorów, osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Turnusy dla osób ze specjalnymi potrzebami

- Tych projektów było naprawdę dużo. Przygotowaliśmy imprezy integracyjne, spotkania mikołajkowe dla kilkuset osób z prezentami i wieloma atrakcjami.  Zorganizowaliśmy w ramach klubu festyny wakacyjne, obozy oraz turnusy dla opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy podczas nich mogli uzyskać specjalistyczne wsparcie i po prostu odpocząć od trudów codziennego życia. Uśmiech na twarzach najmłodszych oraz wdzięczność opiekunów jest dla mnie największą satysfakcją i mobilizuje do dalszej pracy – dodaje z wdzięcznością Anetta Sałacka.

Festyny zrealzowane przy wsaprciu Samorządu Województwa Opolskiego

Anetta Sałacka spełnia się w organizacji różnych wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Jednak najbardziej znana z tych imprez, to odbywające się od 25 lat, Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd, które cieszą się wielką popularnością i są imprezą otwartą dla wszystkich mieszkańców całej Opolszczyzny.

Jeżdzieckie Mistrzostwa Gwiazd Art Cup

Program dla Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich

- Zamierzam podjąć szereg działań w zakresie zdrowia, edukacji, sportu i kultury. W przypadku Kędzierzyna-Koźla najpilniejszymi sprawami do załatwienia jest zwiększenie liczny karetek, przywrócenie nocnych dyżurów aptek oraz zwiększenie puli środków na rehabilitację. 

Zarówno w przypadku Kędzierzyna-Koźla jak i Strzelec Opolskich problemem jest jakość powietrza, dlatego trzeba zwiększyć dopłaty do wymiany pieców. Jeśli chodzi o drogi, to kluczowe są dwa projekty – w Kędzierzynie-Koźlu przebudowa ronda Milenijnego, a w Strzelcach Opolskich budowa obwodnicy. Zmniejszy do korki i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

- Kolejnym dużym wyzwaniem jest odblokowanie kozielskiego portu oraz zwiększenie liczby połączeń kolejowych PKP Intercity z Kędzierzyna-Koźla do Warszawa, trójmiasta, Krakowa, Wrocławia, czy Przemyśla. Po co było remontować linię do Opola, skoro kilkanaście pociągów typu Intercity jedzie nie przez Kędzierzyn-Koźle, a przez Strzelce Opolskie, nie zatrzymując się na tej stacji. To też musimy zmienić – zaznacza Anetta Sałacka.

- Szanowni Państwo, przez wiele lat pracuję na rzecz mieszkańców województwa i mojej lokalnej społeczności.  Byłam radną Gminy Polska Cerekiew, pracowałam społecznie przez 8 lat w radzie Opolskiego NFZ i w Wojewódzkiej Radzie Pożytku Publicznego. Przez 9 lat kierowałam Lokalną Grupą Działania Euro-Country, pozyskując z powodzeniem wielomilionowe granty na rozwój obszarów wiejskich.

Wyróżnienie na gali Marszała Województwa Opolskiego-  "Moc Ludzi Kultury"

- Swoje doświadczenie chciałabym wykorzystać w Sejmiku Województwa Opolskiego- pracować w obszarach zdrowia, edukacji, kultury i sportu oraz zajmować się bieżącymi problemami mieszkańców związanymi z infrastrukturą drogową, budownictwem i ochroną środowiska.

Liczę na Państwa głos i zapraszam do śledzenia mojego profilu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/anettasalacka

Materiał KKW Koalicja Obywatelska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wow 05.04.2024 08:13
A mnie w pakiecie obietnic brakuje klapsów (taka gruszka) na wierzbie.

Kkludek 04.04.2024 01:37
Skoro z terenu miasta i powiatu uciekają młodzi ludzie i kurczy się ludność to za żadne skarby nie ma możliwości zwiększenia liczby karetek. Obiecanka wyssana z palca. Trzeba najpierw zapoznać się z ustawą o PRM.

Jacek 03.04.2024 22:50
Musze wziac difergan.

dżentelmenel 03.04.2024 19:07
Mąż polityk też żonka.... Obiecanki itd. Kłamać to My nie Nas p. Sałacka.....

suweren 03.04.2024 14:04
Trochę mało... Jak mi Pani obieca też 6 w Lotto, to namówię całą rodzinę i sąsiadów by głosowali na Panią!

wow 05.04.2024 08:11
Ale sąsiadom nie mów o 6 w Lotto, bo nie pójdą. Chyba że się podzielisz z nimi.

Rychu, taki lepszy Ryszard 03.04.2024 13:51
Plany górnolotne, a skąd na to pieniądze, że tak skromnie zapytam? Ach to my Polacy mamy za to zapłacić, ojej. ..

???? 03.04.2024 12:16
realizacja części tych obiecajek podlegają pod miasto.np żłobki przedszkola.rondo milenijne to chyba należy do miasta.kto zakupi karetki ?kto zmusi apteki do nocnych dyżurów?

O 03.04.2024 17:36
Na szczęście czasy zmuszania aptek do dyżurów odeszły. Życzę by i Pana ktoś zmusił do pracy bez zapłaty. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia czyż nie?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ