Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:16
Reklama
Reklama
Reklama

Ochrona lasów przed wycinką, nowe inwestycje, pomoc zwierzętom. Ewa Czubek podsumowuje mijającą kadencję Rady Miasta

Ewa Czubek, radna miasta dwóch ostatnich kadencji, założyciel i prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt i Opieki nad Zwierzętami oraz wiceprzewodnicząca lokalnej Platformy Obywatelskiej, podsumowuje mijającą kadencję oraz opowiada o programie wyborczym i planach inwestycyjnych dla Kędzierzyna-Koźla.
Ochrona lasów przed wycinką, nowe inwestycje, pomoc zwierzętom. Ewa Czubek podsumowuje mijającą kadencję Rady Miasta
Podczas akcji sadzenia lasu na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich
Podczas akcji sadzenia lasu na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich

Ewa Czubek jest kandydatem do Rady Miasta Kędzierzyna-Koźla i ubiega się o mandat z okręgu Śródmieście, którego jest mieszkanką od urodzenia. Prywatnie jest mężatką, matką dwóch dorosłych córek i świeżo upieczoną babcią. Posiada wyższe wykształcenie (jest po administracji), a zawodowo pracuje w przemyśle - w Fabryce Obrabiarek RAFAMET S.A. W wolnym czasie zajmuje się zwierzętami, ogrodem, podróżowaniem oraz uwielbia zbierać grzyby w okolicznych lasach, które zna jak własną kieszeń i o których dobro niejednokrotnie zabiegała jako radna miejska.

Podczas grzybobrania

W ochronie lasów i przeciw szpitalowi covidowemu

- Jako radna nie raz zabierałam głos, kiedy działy się rzeczy, których jako mieszkańcy nie akceptowaliśmy. Tak było podczas czasów epidemii Covid19, kiedy decyzją Wojewody z Prawa i Sprawiedliwości kozielski szpital został przekształcony na zakaźny, a mieszkańcom całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego bardzo ograniczono dostęp do opieki medycznej.

- Podobnie było w przypadku planowanej olbrzymiej wycinki kędzierzyńsko-kozielskich lasów, którą udało się na szczęście zatrzymać. Dzięki mojemu pomysłowi stworzenia tzw. lasów społecznych, do 2029 roku Lasy Państwowe nie tylko zmiejszą wyrąb z planowanych 42 do 9 ha, ale też zostanie zachowana stefa buforowa lasu między osiedlami a zakładami azotowymi - wyjaśnia Ewa Czubek.

Nowe inwestycje w Śródmieściu

- Nasze miasto wciąż się rozwija i potrzebuje nowych inwestycji. Jeżeli tylko wyborcy ponownie obdarzą mnie zaufaniem, to z pewnością zamierzam starać się o pilną rozbudowę ulicy Dmowskiego, budowę drogi na ulicy Aroniowej i Astrów oraz o budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 9. 

Infrastruktura i zieleń miejska

- Chciałabym także skupić szczególną uwagę na infrastrukturze i zieleni miejskiej. Uważam, że konieczne jest stworzenie programu ochrony i pomocy starym drzewom, bo to nam w trakcie realizacji nowych inwestycji najbardziej kuleje.

W planie na następną kadencję mam także powiększenie parku w Śródmieściu o część znajdującą się przy szpitalu przy ul Judyma oraz doposażenie placów zabaw w urządzenia dla niepełnosprawnych dzieci. 

Miasto przyjazne zwierzętom

Jestem założycielem oraz prezesem Towarzystwa Przyjcół Zwierząt i Opieki nad zwierzętami, w ramach którego na codzień pomagamy bezdomnym, porzuconym, chorym i skrzywdzonym przez ludzi zwierzętom. Leczymy je, socjalizujemy, przygotowujemy do adopcji i często znajdujemy dla nich nowe domy. Angażujemy się również w pomoc naszemu kędzierzyńskiemu schronisku dla bezdomnych zwierząt i w miarę możliwości staramy się interweniować tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. Pomagamy też osobom niezamożnym w utrzymaniu i leczeniu ich zwierząt domowych.

- Znając problemy w tej kwestii, będę dążyć do powołania przez prezydenta miasta Rady ds. Zwierząt, która byłaby platformą służącą do wymiany informacji, ale też prowadzenia skoordynowanych działań przez straż miejską, policję, urzędników i organizacje prozwierzęce w celu szybszej i efektywniejszej pomocy bezdomnym albo krzywdzonym zwierzętom. 

Ewa Czubek - „bez pustych haseł”

- Do Rady Miasta startuję ponownie ze Śródmieścia - dzielnicy Kędzierzyna-Koźla, gdzie mieszkam od dziecka. Znam tu wielu ludzi i prawie każdy kąt i niezmiernie cieszę się, gdy udaje się to osiedle uczynić lepszym miejscem do życia. Dlatego z chęcią przypomnę o zrealizowanych inwestycjach, które ujęłam w swoim programie wyborczym przed wyborami w 2018 roku – podkreśla Ewa Czubek.

Zrealizowane inwestycje w Śródmieściu

Przebudowa ulicy Dworcowej

Pośród wielu inwestycji zrealizowanych w Śródmieściu, o które skutecznie zabiegałam w ciągu ostatnich 5 lat, na największą uwagę zasługują:

- remont targowiska miejskiego przy ul. Damrota 

- budowa boiska przy PSP nr 6 

- skwer przed filią Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Damrota 

- przebudowa i rozbudowa ul. Dworcowej 

- przebudowa ul. Kościelnej i ul. Zaścianek 

Remont ulicy Kościelnej

- Remont każdej ulicy jest ważny, ale w przypadku ulicy Kościelnej, która wyłożona była małymi, krzywymi betonowymi płytami przebudowa była już naprawdę konieczna. Inwestycja ta ułatwiła to dojazd nie tylko mieszkańcom, ale także pracownikom PSP nr 1 oraz rodzicom dowożącym swoje dzieci do szkoły. Postawiliśmy także na bezpieczeństwo, ponieważ do szkoły prowadzą nowe chodniki a przed placówką powstał w końcu próg zwalniający. Oprócz ulicy Kościelnej nową asfaltową nawierzchnię zyskały także ulica Zaścianek oraz ul. Dworcowa.

Nowe boisko przy PSP nr 6

- Nie wiem, czy pamiętacie państwo jeszcze stare asfaltowe boisko znajdujące się przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6. Jego płyta była popękana, miejscami wybrzuszona i sam rodzaj twardej i niebezpiecznej nawierzchni nie zachęcał do gry. Przebudowę tego boiska uważam za jeden z ważniejszych projektów, które udało się zrealizować podczas w mijającej kadencji. Dzięki przebudowie powstał nowoczesny obiekt z bieżnią, ławkami oraz otoczonym piłkochwytami boiskiem, na którym dzieci i młodzież mogą spędzać aktywnie czas.

- Cieszy mnie także remont targowiska miejskiego przy ul. Damrota, które dzięki temu chętniej jest odwiedzane przez mieszkańców, ale, które też dało nowe możliwości lokalnym przedsiębiorcom. Jako radna zawsze miałam na uwadze tworzenie zielonych miejsc odpoczynku w naszym mieście, dlatego też zabiegałam o stworzenie skweru przed filią Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Damrota oraz parków kieszonkowych, które w Śródmieściu w mijającej kadencji zrealizowano jako tzw. „Zielone Podwórka” za Halą Manhatan oraz na ulicach Lompy, Powstańców i Dmowskiego. 

Zachęcam Państwa do udziału w głosowaniu 7 kwietnia, bo ostatnie wybory 15 października ubiegłego roku pokazały, że głos każdego z Was ma znaczenie. Postawcie na ludzi o otwartych umysłach, którzy chcą wzmacniać samorządność w Kędzierzynie-Koźlu, którzy wiedzą, jak to robić i kiedy trzeba potrafią być Waszym głosem.

Ewa Czubek 

Kandydatka do Rady Miasta z okręgu Śródmieście

Kontakt: https://www.facebook.com/EwaCzubek2/

Sfinansowano z KWW Sabiny Nowosielskiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
xx 03.04.2024 12:20
a tak konkretnie? bo ani lasy ani bezdomniaki nie odczuły tych działań na papierze

Schmit 03.04.2024 10:02
Ochrona lasów w KK? Minione lata to ich pogrom. Pusta obietnica.

Waldi 03.04.2024 09:45
Operatora tej platformy proszę o nie usuwanie moich komentarzy i pokazujących waszą stronniczość oraz hejt na LP.

Waldi 03.04.2024 09:27
LP tną to co było ustalone po konsultacjach społecznych.Wymiana pokoleniowa drzewostanu nie powinna nikogo dziwić.A jeśli ktoś na siłę chce zatrzymać wycinkę lasów w wieku rębnym to niech puknie się w czoło, bo to można wtedy porównać do zakazu zebrania zboża z pola rolnikowi.Zacznijcie ludzie w końcu myśleć a pielęgnację lasów zostawcie leśnikom.Koniec kropkaaaaaaa.

Wszędzie wycinka 03.04.2024 09:22
Przebudowa drogi przy kościele Mikołaju - wszystko super - tylko dlaczego wycięto jedno jedyne drzewo w tym miejscu? Piękny zdrowy kasztan, jedyne źródło cienia - poleciał, żeby było więcej miejsca na kostkę - cyrk

Mieszkaniec KK 03.04.2024 07:55
Szkoda, że Pani radna z takim zaangażowaniem jak o zwierzęta i przyrodę nie zadbała przez 2 kadencję o przeniesienie bazy Czystego Regionu przy ul.Pułaskiego i Grunwaldzkiej ze ścisłego centrum miasta i miała w nosie hałas, brud i smród dookoła !!!!

LLL 02.04.2024 22:06
Sjerce- i duszeszczipatielnyje gęganie! Plany wycinki lasów powstały przeszło 10 lat temu, sporządziła je wierchuszka Lasów z nadania PO. Nikt nie jojczył, bo gospodarka to gospodarka. Posadzony las osiąga wiek rębności, pozyskuje się drewno i nasadza się nowy las. Polska gospodarka leśna była i jest wzorcowa w Europie.

suweren 02.04.2024 21:10
Był las, nie było was -- będzie las, nie będzie was!

Iw 02.04.2024 21:02
Ciekawy wpis

Achim 02.04.2024 20:50
Była przeciwko szpitalowi covidowemu, ja też byłem przeciew, i co wskórała? covidowy był mimo oburzenia lokalnej społeczności. Nie zatrzymała tego. Była przeciwko wycince lasów - tną na potęgę do dnia dzisiejszego, strefę buforową owszem zostawiają, trzy metry skraju lasu, abyśmy przygłupy nie widzieli że w środku lasu same polany. Też jestem przeciw wycince. Puste słowa, niespełnione obietnice.

Jan z Portu 02.04.2024 20:11
Pani Ewo,lasy są dalej przetrzebiane.Nie zaradziliście temu.Wie to każdy który kocha las i czasem chodzi po nim.

Jagna 02.04.2024 19:37
Wycinka powstrzymana? Pojeżdzij kobieto trochę w stronę Azot lub Cisowej i spójrz w prawo i lewo to zobaczysz te puste przestrzenie pozostałe po lesie.

Adam 02.04.2024 18:49
A. Co. Z. Klodnica. Droga. Rowerowa.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ