Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 21:58
Reklama
Reklama
Reklama

Co można zyskać dzięki promocjom bankowym?

Przez dużą konkurencję panującą na rynku bankowym placówki muszą sięgać po nowe narzędzia do pozyskiwania klientów. Jednym z rozwiązań są specjalne promocje, które pozwalają zarówno na czerpanie zysków przez użytkowników, jak i poszerzanie bazy konsumentów przez instytucje. Co można otrzymać w ich ramach?
Co można zyskać dzięki promocjom bankowym?

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe to specjalne oferty i programy przygotowywane przez placówki finansowe dla klientów. Mają one na celu przyciągnięcie nowych konsumentów lub zachęcenie obecnych do poszerzenia zakresu usług.

Do potencjalnych promocji bankowych należą m.in.premie za spełnianie określonych wymagań związanych z zarządzaniem kontem, nagrody za polecanie oferty innym osobom czy atrakcyjne warunki kredytowe. Niektóre z nich mają charakter ciągły, a inne występują jedynie okresowo, dlatego warto śledzić propozycje placówek na bieżąco.

Promocje bankowe pozwalają na polepszanie relacji pomiędzy klientem a instytucją finansową. Prowadzą zwykle do dużych oszczędności lub mają formę nagród za spełnianie określonych warunków umowy. Im więcej użytkownik konta czy kredytobiorca ma szansę zyskać, tym chętniej czerpie z oferty placówki i poleca ją innym. Niesie to korzyści dla obu stron.

Gdzie szukać promocji bankowych?

W poszukiwaniu promocji bankowych można udać się bezpośrednio na wizytę w wybranych placówkach, gdzie konsultanci chętnie opowiedzą o oferowanych opcjach. To jednak dość czasochłonne rozwiązanie, które sprawia, że łatwo ominąć wiele atrakcyjnych bonusów, ponieważ nie w każdym mieście działają wszystkie warte uwagi oddziały.

Najlepsza opcja to poszukiwanie promocji na stronach internetowych. Zamiast tracić czas na odwiedzanie każdej strony banku z osobna, warto uruchomić specjalną witrynę stworzoną z myślą o klientach poszukujących okazyjnych rozwiązań. 

Jedną z najlepszych w tym gronie jest serwis Zgarnijpremię.pl. To miejsce z całą masą atrakcyjnych promocji od banków, w którym można przeglądać propozycje na:

 • konta osobiste;
 • konta firmowe;
 • konta studenckie;
 • karty kredytowe;
 • lokaty bankowe;
 • konta oszczędnościowe;
 • aplikacje bankowe;
 • promocje.

Każda z zakładek zawiera zestaw aktualnych ofert proponowanych przez banki działające w Polsce. Dodatkowo są one ułożone w kolejności od najatrakcyjniejszej, więc użytkownik od razu wie, na które z nich powinien zwrócić szczególną uwagę. Wszystkie kategorie produktów bankowych mają taki sam schemat i prezentują użytkownikom kluczowe parametry każdej z opcji.

Przykładowo w zakładce z najlepszymi na rynku kartami kredytowymi wyróżnia się takie parametry jak:

 • koszt utrzymania karty;
 • długość okresu bezodsetkowego;
 • wysokość oprocentowania;
 • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania);
 • wysokość i rodzaj ewentualnej premii.

Co ważne, premie, czyli kluczowa kwestia promocji bankowych, nie zawsze oznaczają po prostu wypłatę gotówki na konto klienta. Czasami w zależności od konkretnej oferty obejmują również vouchery do sklepów, cashback za określone zakupy, a nawet pakiety medyczne w sieciach prywatnych przychodni. Każdy bank może samodzielnie decydować o tym, co proponuje nowym i stałym klientom, dlatego opcje tak bardzo się od siebie różnią.

Dzięki wysokiej konkurencji na rynku bankowym klienci mogą sporo zyskać. Placówki rywalizują ze sobą w tym, która z nich najlepiej zachęci nowych użytkowników swoimi benefitami. Promocje dotyczą dziś właściwie wszystkich produktów, jakie pozyskuje się od instytucji finansowych.

Jak wybierać najkorzystniejsze oferty banków?

Wybieranie pomiędzy różnymi ofertami jest bardzo proste właśnie dzięki serwisom z rankingami promocji. Wystarczy wejść na stronę Zgarnij Premię, a następnie włączyć zakładkę z produktem, którego się poszukuje.

Gdy wyświetli się zestawienie, należy zaznajomić się z poszczególnymi parametrami każdej opcji, a następnie przeanalizować je i dopasować do swoich potrzeb. W przypadku np. kont osobistych trzeba zwrócić uwagę na:

 • koszt utrzymania konta – zwykle wynosi 0 złotych, ale dopiero wtedy, gdy spełni się określone w umowie wymagania, czyli np. wyda co najmniej 300 złotych w miesiącu;
 • koszt utrzymania karty – za dysponowanie narzędziem płatniczym zwykle uiszcza się kilka złotych miesięcznie, chyba że bank oferuje zniesienie opłat za np. dokonanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych;
 • cena wypłat z obcych bankomatów – przeważnie z maszyn należących do banku korzysta się bezpłatnie, ale użytkowanie obcych urządzeń może wynosić kilka złotych lub określony procent wyjmowanej gotówki;
 • premia – dla wielu klientów to kluczowy aspekt każdej oferty, czyli fakt, ile środków lub innych benefitów da się pozyskać od banku. Czasami poza gotówką można otrzymać np. atrakcyjne oprocentowanie na lokacie przypisanej do danego ROR-u.

Promocje bankowe – co można zyskać?

Na promocjach bankowych zyskują zarówno korzystający z nich klienci, jak i instytucje. Przede wszystkim czerpanie z atrakcyjnych ofert pozwala na sporą oszczędność dla portfela. Dzięki zestawieniom najlepszych propozycji znajduje się korzystne cenowo konta bankowe czy karty kredytowe, które nie wiążą się z wysokimi kosztami utrzymania ani zbyt wygórowanymi odsetkami.

Na szczególną uwagę klientów zasługują wszelkie oryginalne benefity np. dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. To dość wyróżniająca się na tle innych propozycja, która przyda się osobom kontrolującym na bieżąco swoje zdrowie lub tym, które często chorują. Dla niektórych wciąż najlepszym prezentem pozostaje gotówka, która jest najpopularniejszą formą prezentu od banku.

W przypadku kont osobistych zwykle otrzymuje się maksymalnie kilkaset złotych. Natomiast przedsiębiorcy dysponujący rachunkiem firmowym mogą oczekiwać nawet kilku tysięcy złotych w ramach dofinansowania działalności. Pieniądze od banku zdobyte w ramach spełniania określonych wymogów można przeznaczyć na dowolny cel. Do warunków, jakie zwykle trzeba spełnić, należą np. regularne wpływy o ustalonej wysokości, czy korzystanie z aplikacji mobilnej lub terminala placówki.

Grafika: freepik.com

Materiał promocyjny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ