Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 08:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za mundurem panny sznurem. Ślubowanie klas mundurowych w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach pokazało jak wiele kobiet ciągnie do służby

Coraz więcej kobiet decyduję się dołączyć do służb mundurowych i widać to również podczas uroczystego ślubowania klas mundurowych w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach. Uczniowie w czasie swojej edukacji zapoznają się z pracą policjantów, strażaków i wojskowych.
Za mundurem panny sznurem. Ślubowanie klas mundurowych w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach pokazało jak wiele kobiet ciągnie do służby

Dzisiaj w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych. Zadaniem klasy mundurowej, która już od kilku lat cieszy się ogromna popularnością wśród młodych ludzi, jest przybliżenie zawodów związanych z bezpieczeństwem publicznym. 

 - Mamy dwie klasy mundurowe, w każdej z nich ponad trzydzieści osób. Młodych najbardziej interesują zajęcia praktyczne. Bardzo ważna jest praktyka połączona z teorią, to jest to, co młodzież lubi najbardziej - mówi Adam Kania, dyrektor Zespołu szkół nr 3 w Sławięcicach.  

 - Praca mundurowa ma przede wszystkim uczyć młodych ludzi obowiązkowości, sumienności, poczucia wartości i przygotowywać do pewnego rodzaju działań, które w ich dalszym życiu się przydadzą. To co zdobywają w tej klasie, procentuje na przyszłość - mówi ppłk Maciej Kopeć, opiekun klas mundurowych.

Co roku w szeregi uczniów klas mundurowych dołącza wiele dziewcząt, jak podkreślają uczennice, sam fakt chodzenia w mundurze jest dla nich bardzo atrakcyjnym atrybutem bycia w klasie mundurowej.

 - Oczywiście, że mundur jest dla nas bardzo fajną atrakcją, ale jednak myśl, że będziemy służyć naszemu państwu jest dla nas dużą motywacja. Tak więc zdobywamy wiedzę i nie tęsknimy za spódniczkami - zdradzają z uśmiechem uczennice. 

W uroczystości więzła udział również absolwentka klasy mundurowej i opowiedziała nam jak radzi sobie po kształceniu w Sławięcicach.

 - Jestem już żołnierzem i idę na żołnierza zawodowego. Klasa mundurowa bardzo nakierowała mnie na to, by pójść do wojska i jestem za to bardzo wdzięczna podpułkownikowi Kopciowi. Kobiecie w pewnych sytuacjach jest w wojsku trudniej, aczkolwiek naprawdę zawsze można liczyć na pomoc od pozostałych żołnierzy. Dziś jestem po służbie i postanowiłam odwiedzić szkołę, bo mam do niej duży sentyment - mówi Viktoria Piontek, absolwentka szkoły.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Haslo dnia 29.03.2024 19:30
Ratuj sie kto moze

Zgred 28.03.2024 23:32
Wojna tuż za rogiem ale to nie będzie zabawa a wy młodzi staniecie się mięsem armatnim.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ