Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 07:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci na wolnym zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która kierowała autem. 41-latka wydmuchała ponad 3 promile

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Kobieta prowadziła opla mając w organizmie ponad 3 promile.
Policjanci na wolnym zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która kierowała autem. 41-latka wydmuchała ponad 3 promile
Foto: ilustracja

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (17 marca) na terenie powiatu głubczyckiego. Przed godziną 22:00 st. post. Julia Kołodyńska i st. post. Kamil Kopytyński zauważyli na drodze krajowej nr 38 kierującą oplem, której tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwa.

Gdy kobieta zjechała na parking, policjanci natychmiast do niej podeszli. Wówczas ich przypuszczenia potwierdziły się. Od siedzącej za kierownicą 41-latki wyczuli silną woń alkoholu. W związku z tym uniemożliwili jej dalszą jazdę i o wszystkim poinformowali funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. Policjanci z głubczyckiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce przeprowadzili badanie trzeźwości. Wykazało ono w organizmie kobiety ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdu. Ponieważ samochód, którym kierowała 41-latka nie był jej własnością, zgodnie z nowymi przepisami musi również liczyć z kara finansową równą wartości pojazdu.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ja się czuje bezpiecznie.. zawsze po kielichu 26.03.2024 14:47
ciekawe co porabiają w pracy ci policjanci z sąsiedztwa? czyżby kebsika wcinali w krzakorach? czysta dolina konga. A teraz pytanko za 100 punktów karnych w prd. Czy pojazd sprawczyni został skonfiskowany i czy stoi już na wojska polskiego zajmując miejsce parkingowe pod oko-mendą polcji?

Ola 23.03.2024 14:28
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Jak łapią źle i jak nie łapią źle. Ludzie opamiętajcie się w końcu. Bardzo dobrze, że zatrzymują pijanych kierowców może w końcu ludzie zrozumieją co robią.

wow 23.03.2024 09:24
Policjanci powinni mieć więcej wolnego. Było by bezpieczniej.

Swój 23.03.2024 03:39
ORMO czuwa ....

cyku 21.03.2024 23:34
Oni chyba mają lepszą wykrywalność przestępstw po służbie.

Mariola z Januszkowic 21.03.2024 16:41
A co robili razem funkcjonariusze po służbie w powiecie głubczyckim? Ciekawe. A poza tym nieładnie jest się chwalić.

Jaca z Pasikurowic 21.03.2024 19:20
Może w powiecie głubczyckim po służbie jedli zapiekankę. Dwiema gębami jedną zapiekankę jedli, a każde z innego końca. Na poważnie - ich życie po służbie to nie moja sprawa, natomiast z drugą uwagą się zgodzę. Ujęcie pijanego kierowcy to nie akt heroizmu, zwłaszcza dla osób wyszkolonych, dlatego pozowanie po każdej niemandatowej interwencji o lekka przesada.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ