Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 08:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wjechał do rowu, porzucił auto i próbował uciec z miejsca. Pijany 25-latek zatrzymany po krótkim pościgu

Kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uciekł. Policjanci po krótkich poszukiwaniach zatrzymali 25-latka.
Wjechał do rowu, porzucił auto i próbował uciec z miejsca. Pijany 25-latek zatrzymany po krótkim pościgu

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (19 marca), po godzinie 21:00  dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał informację z której wynikało, że na jednej z ulic w Bierawie kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uciekł. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy po ustaleniu rysopisu kierowcy oraz kierunku ucieczki zaczęli go szukać.

W działaniach brał również udział przewodnik z psem tropiącym.  W trakcie poszukiwań funkcjonariusze z prewencji zauważyli w sąsiedniej miejscowości osobę, która odpowiadała rysopisowi kierowcy. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci go zatrzymali. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który był właścicielem porzuconego w rowie volkswagena. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,6 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br. zabezpieczyli tymczasowo jego samochód.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdu. 25-latek oprócz wymienionej kary, musi się również liczyć z utrata pojazdu.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nienormalne 20.03.2024 21:38
No niestety bo większości się w główce poprzewracało, ludzie są coraz gorsi, jeśli mówimy o kierowcach to tak samo.

Antoni 20.03.2024 13:57
Ciekawe, jakie musiałyby być kary, aby skutecznie wyeliminować z dróg pijanych kierowców.

Phoenix 20.03.2024 13:31
Hmm, nie wiedziałem, że we wtorek było 20 marca :-)))))))

z popiołu 20.03.2024 23:45
Nie pomyliłeś się?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ