Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 11:44
Reklama
Reklama
Reklama

Znakomici tancerze oczarowali talentem. Turniej "Roztańczeni na wiosnę" w sali balowej Hotelu Hugo w Sławięcicach

Pasja jaką jest taniec przyciągnęła do Kędzierzyna-Koźla pary z całej Polski. Wszystko to za sprawą ogólnopolskiego turniej tanecznego I ligi seniorów "Roztańczeni na wiosnę" który odbywa się dziś w sali balowej Hotelu Hugo. Gościem specjalnym, znana jurorka z programu "Taniec z Gwiazdami" Iwona Pavlović, która wraz z Arkadiuszem Deierlingiem prowadzi imprezę.
Znakomici tancerze oczarowali talentem. Turniej "Roztańczeni na wiosnę" w sali balowej Hotelu Hugo w Sławięcicach

Wydarzenie organizowała Szkoła Tańca Mistral Tarnowskie Góry Aleksandry Krawczyk, patronatem honorowym imprezę objęła prezydent miasta Sabina Nowosielska, a sponsorami turnieju był Hotel Hugo i firma Adamietz Sp. z o. o.

-Ten turniej to możliwość pokazania się. Dzieci trenują na sali, występują na pokazach, lecz to nie jest rywalizacja. Kiedy uczestniczą w turnieju tańca mają możliwość zdobycia tak zwanych punktów premium, co w konsekwencji prowadzi do podwyższenia klasy tanecznej. Sama kocham taniec, tańczyłam od 5. roku życia, ponad 20 lat jako zawodnik, od 20 lat prowadzę szkołę tańca, moi rodzicie również są tancerzami, wiec jak widać wyssałam miłość do tej formy aktywności wraz z mlekiem matki. Od kilkunastu lat wspólnie z Arkiem organizujemy turnieje taneczne w Kędzierzynie-Koźlu - mówi Aleksandra Krawczyk, dyrektor turnieju i organizator.

Rozmawiając z uczestnikami turnieju, poza odrobiną tremy, było widać gołym okiem ile radości daje im taniec. Rodzice opowiadali nam, jak ważnym elementem życia ich dzieci jest właśnie ta forma ruchu. 

-Córka ma jedenaście lat i tańczy ponad trzy lata. Miała przerwy w turniejach ponieważ zmieniła partnera, teraz z nowym zaczyna znowu budować punkty do wyższej klasy. Jesteśmy z Olesna, wiec do Kędzierzyna-Koźla mamy blisko i z radością przyjechaliśmy na turniej. Miałem okazję ostatnio przeczytać interesujące badania, gdzie udowodniono, że taniec jest najlepszym antydepresantem. Dzieci naprawdę sporo przeszły po pandemii i wydaje mi się, że taniec wspaniale wszystko im rewanżuje, dbając o ich dobrostan psychiczny - mówi Marek Badera, ojciec tańczącej Jagody.

Jurorka popularnego show "Taniec z Gwiazdami" zdradziła nam jakie zalety wynikają z tańca.

-Kiedy tańczymy nasze dwie półkule mózgu są zajęte, zarówno matematyczna jak i ta odpowiadającą za naszą stronę artystyczną. Matematyczna myśli o krokach, paluszkach, liczeniu itp. Natomiast artystyczna słyszy i czuje muzykę, wprowadzana jest w inny stan. Połączenie takie powoduje, że lepiej się czujemy i zapominamy o tym, co się dzieje dookoła nas. Gdy tańczymy to jesteśmy tu i teraz, a nam bardzo ciężko jest być tu i teraz, myślimy co było złe, albo co będzie złe i głowa jest zajęte nerwami, stresami. Przeżywamy, myślimy, zastanawiamy się. Tańcząc nie mamy myśli, to rodzaj medytacji - zdradziła nam Iwona Pavlović.

O godzinie 9.30 i 13.00 tańczyły dzieci, natomiast o 16.00 o 19.00 odbywa się rywalizacja seniorów.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ