Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Około 200 harcerzy i zuchów spotkało się w przy wielkim ognisku, aby świętować Dzień Myśli Braterskiej. ZDJĘCIA

Dzień Myśli Braterskiej to święto skautek i skautów z całego świata. Obchodzone 22 lutego, jest dniem przyjaźni oraz przypominającym wszystkim harcerzom, jak wielki na świecie jest ruch skautowy. W tym dniu popularnym jest wysyłanie sobie nawzajem kartek, składanie życzeń czy symboliczne przyjście do szkoły, miejsca pracy w mundurze harcerskim lub aktualizacja zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych. Jak w tym roku świętowali harcerze z Kędzierzyna-Koźla?
Około 200 harcerzy i zuchów spotkało się w przy wielkim ognisku, aby świętować Dzień Myśli Braterskiej. ZDJĘCIA

W ten wyjątkowy dzień, tuż obok siedziby Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle, przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11, przygotowano wielkie, piękne, obrzędowe ognisko, przy którym wspólnie spotkało się ok. 200 zuchów, harcerek i harcerzy, wraz z niektórymi przyjaciółmi oraz gośćmi specjalnymi; starostą powiatu - Pawłem Masełko oraz prezydent miasta - Sabiną Nowosielską.

Cała uroczystość przebiegła w harcerskim duchu przyjaźni. Nie brakowało śpiewów i zabaw, jak i zadań związanych z Dniem Myśli Braterskiej. Wszystko odbyło się w wieczornym świetle księżyca i blasku ognia, gdzie pod koniec, na mocy rozkazu Komendanta Chorągwi Opolskiej ZHP, zostały przyznane dwie, srebrne Odznaki Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. W ten sposób harcerze z Kędzierzyna-Koźla chcieli podziękować staroście i prezydent miasta za wieloletnią współpracę i wsparcie harcerskich wydarzeń na terenie miasta.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jacek 23.02.2024 13:52
Harcerze są super. Czuwaj.

pierdziszewianeczka 23.02.2024 10:02
Królewna śmieszka też jest zuchem? Znowu się lansuje. Niech się lepiej Pierdziszewem zajmie a nie pierdołami.

Ja 23.02.2024 09:28
" przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11" Nawet nie wiedzą jaka to szkoła. ps. komentarze czekają ponad dobę na publikację - masakra!

On 23.02.2024 16:03
Widocznie tyle im potrzeba czasu żeby zrozumieć treść komentarza zanim go opublikują. Szkoda strzępić żuchwę.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ