Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 16:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaka biżuteria przynosi szczęście?

Biżuteria to nie tylko piękna ozdoba, która sprawia, że czujemy się elegancko i atrakcyjnie, ale także dodatek, który symbolizuje bogactwo, prestiż i ma moc energetyczną. Pozytywne działanie wybranych kamieni szlachetnych jest powszechnie znane. Zobacz, jaka biżuteria przynosi szczęście.
Jaka biżuteria przynosi szczęście?

Poznaj znaczenie wybranych kształtów biżuterii 

Jak już wiemy, kamienie szlachetne mają swoje przesłanie, ale liczy się także kształt wisiorka. Może to być wisiorek właśnie z tym kamieniem szlachetnym lub po prostu ze złota lub srebra. Całe bogactwo kształtów wisiorków daje nam nieskończone możliwości symboliczne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na symbole roślinne, które kojarzą się ze spokojem i siłą natury, a są dość neutralne. Czterolistna koniczyna przyniesie radość, a drzewo symbolizuje siłę. Intrygujące zawieszki w kształcie motyla to symbol przemiany i przebudzenia, a ryba to szczęście, powodzenie i długowieczność. Nie można zapominać o znanych motywach, takich jak serce, które jest chyba jednym z najpopularniejszych motywów w biżuterii. Serce to oczywiście czysta miłość i romantyzm. Popularny jest także znak nieskończoności jako symbol nieprzemijalności relacji, oddania i wierności. Poszukaj inspiracji na Bonore i wybierz coś dla drugiej osoby.

Na jakie okazje wybierać poszczególne motywy w biżuterii? 

Specyfika okazji jest kluczowa w wyborze biżuterii. Jeśli wiemy jaka jest nasza intencja i okoliczności, bez problemu wybierzemy biżuterię. Motywy z sercem są zarezerwowane głównie dla relacji miłosnych, a także tych na linii rodzic i dziecko. Z kolei powszechne motywy symbolizujące radość, takie jak koniczynka czy gwiazda, są dość neutralne i można je podarować dosłownie na każdą okazję. Łańcuszki z zawieszkami w kształcie litery sprawią radość osobie, której imię rozpoczyna się od wybranej litery. To także dość bezpieczny prezent. Motywy mające głębsze znaczenie, lepiej jest wybierać rozważnie, znając gust osoby obdarowanej. Krzyżyki i medaliki to motywy idealne na chrzest lub komunię. Jeśli nie mamy pomysłu co wybrać, można wybrać wisiorek w kształcie koła z kamieniem typu cyrkonia. Nie ma on specjalnego znaczenia i wydaje się bezpiecznym symbolem. Jeśli znamy gust drugiej osoby, możemy pokusić się o oryginalne motywy zwierzęce. Dla dzieci i nastolatek najlepiej wybierać delikatne motywy lub związane ze zwierzętami, ale w dziecięcym wydaniu.

Materiał promocyjny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ