Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 marca 2024 06:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co podarować dziecku z okazji urodzin? Pomysły

Urodziny to szczególny czas, zwłaszcza gdy są to urodziny dziecka. Na pewno chcesz, aby obdarowywana osoba czuła ekscytację i radość z otrzymanego podarunku. Co jednak kupić, aby z jednej strony kilkulatek czy nastolatek był szczęśliwy, a zarazem otrzymał coś wartościowego?
Co podarować dziecku z okazji urodzin? Pomysły

Jak dobrać prezent?

Pierwszym kryterium, dotyczącym wyboru prezentu, powinien być wiek dziecka. Dopasowanie prezentu do wieku pozwala odpowiedzieć na potrzeby rozwojowe pociechy, a także jej zainteresowania i umiejętności.

Warto również zwrócić uwagę na obecne trendy. Przedmioty popularne jeszcze 2 miesiące temu, mogą być już zapomniane. „Pop it” czy „fidget spinner” swoją największą popularność mają już dawno za sobą.

Prezent powinien być dostosowany do preferencji i zainteresowań dziecka. Zwróć uwagę, czym interesuje się pociecha – może lubi rysować, układać klocki? A może uwielbia grać we wszelkiego rodzaju gry sportowe? Dopasowanie prezentu do zainteresowań dziecka to pierwszy krok do sukcesu. Warto też wybierać prezenty, które mogą zachęcić dziecko do poznania czegoś nowego i wartościowego.

Kilka pomysłów na prezent dla dziecka 

Poniżej znajduje się kilka pomysłów, które mogą ułatwić Ci wybór prezentu.

Zainteresowania i zabawki

  • Zabawki edukacyjne – do tej kategorii zaliczymy puzzle czy zestawy naukowe do przeprowadzania eksperymentów w domowych warunkach. Dostępnych jest również wiele książek, które swoją tematyką mogą zainteresować dziecko.
  • Zabawki kreatywne – zestaw profesjonalnych ołówków, szkicownik, pędzle, zestawy do rękodzieła artystycznego (własnoręcznie wytwarzanie mydeł, świec, itp.), klocki LEGO, zestaw małego ogrodnika. Wszystkie te przedmioty, pomogą w rozbudzaniu kreatywności w dziecku.
  • Przedmioty związane ze sportem – hulajnoga, deskorolka, rower, piłka z bramką lub koszem. Powiedzenie „Ruch to zdrowie” ciągle jest aktualne. 
  • Zabawki do wspólnej, wieloosobowej zabawy – w tej kategorii znajdą się przedmioty z kilku innych. To dlatego, że zaliczymy do nich gry planszowe, klocki LEGO, zestawy artystyczne czy do przeprowadzania domowych doświadczeń. Dziecko może swoje zainteresowania i pasje dzielić z całą rodziną! 
  • Zajęcia dodatkowe – zajęcia taneczne, karate, wspinaczka z instruktorem, kurs gotowania. Takie zajęcia mogą rozbudzić w dziecku nową pasję lub ucieszyć z rozwijania już posiadanej.

Gadżety elektroniczne 

Smartfony, tablet, gry wideo, smartwatch dla dzieci, smartband – to kategoria prezentów, które powinny być dostosowane do wieku dziecka i mogą posiadać edukacyjny charakter. Jest to niewątpliwie gadżet elektroniczny, umożliwiający odbieranie powiadomień, telefonów czy odpisywanie na wiadomości. 

Jest to przedmiot związany ze sportem, ponieważ umożliwia śledzenie aktywności takich jak spacer, pływanie, czy taniec. Monitoruje również sen, tętno czy poziom stresu. Czy jest to zabawka edukacyjna? W pewnym sensie również, ponieważ w ten sposób pokazujemy dziecku, że dbanie o swoje zdrowie jest istotne i nie musi być wcale trudne czy nudne. Poszukujesz konkretnego modelu? Przeglądnij wszystkie smartwatche na komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche
Dla entuzjastów nowych technologii dobrym wyborem może być przykładowo smartwatch firmy Samsung. Smartwatch samsung polecamy z komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,samsung.html. Oferują one integrację z całym ekosystemem marki, dzięki czemu, jeśli osoba posiada już smartphone czy tablet tej firmy, będą one ze sobą współpracować. Różnorodność modeli prawdopodobnie odpowie na zróżnicowane potrzeby użytkowników, dotyczące funkcji czy wyglądu takiego smartwatcha.

Wybierz prezent i spraw dziecku radość

Sklepy stacjonarne czy internetowe są pełne kolorowych przedmiotów we wszystkich kształtach i rozmiarach, które mogą zostać wręczone w prezencie. To zdecydowanie utrudnia wybór. Jednak właściwy prezent to przede wszystkim taki, który jest zbieżny z zainteresowaniami osoby obdarowywanej, a także zachęci ją do rozwijania swoich pasji i poznawania nowych.

– Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Paulinka 15.02.2024 12:51
Moja chrześnica dostała rowerek biegowy toyz. Była nim tak zafascynowana, że musiała go natychmiast wypróbować, w środku zimy, gdzie śnieg po kolana :)

wow 15.02.2024 15:42
Zapewne "dostała" od Paulinki i teraz wymieniona tak się rajcuje, że musiała o tym napisać.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ