Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 12:34
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzynianin umówił się na seks z 16-latkiem. Obiecał zapłacić, po spotkaniu wyrzucił go z auta i odjechał

Do przestępstwa doszło w grudniu 2022 roku w Leśnicy, a kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie. 42-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla został skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności.
Kędzierzynianin umówił się na seks z 16-latkiem. Obiecał zapłacić, po spotkaniu wyrzucił go z auta i odjechał

Dorosły mężczyzna umówił się na spotkanie z nastolatkiem, proponując mu sto złotych za odbycie stosunku. Obaj pojechali samochodem kędzierzynianina w ustronne miejsce, gdzie młodszy z mężczyzn miał dopuścić się "innej czynności seksualnej". Następnie nastolatek miał upomnieć się o obiecane pieniądze, ale mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla uznał, że zapłaci dopiero po stosunku. Między oboma mężczyznami doszło do awantury, w wyniku której starszy z mężczyzn wyrzucił nastolatka z samochodu i odjechał z częścią jego rzeczy.

Po wszystkim 16-latek opowiedział o wszystkim rodzicom, którzy razem z nim zgłosili sprawę policji. Rozprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Strzelcach Opolskich. - Wprawdzie pokrzywdzony ukończył lat 15, a więc mógł świadomie podejmować decyzje o utrzymywaniu kontaktów seksualnych, ale jednak doprowadzanie osoby małoletniej do obcowania płciowego, albo innych czynności seksualnych w zamian za obietnice korzyści majątkowej jest przestępstwem – powiedział w Radiu Opole zastępca prokuratora rejonowego w Strzelcach Opolskich Krzemionka-Kowalski.

Sąd zdecydował o skazaniu 42-latka na pięć miesięcy pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zawieszenia kary.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ