Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 marca 2024 07:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszuści znów aktywni. Dzwonią do mieszkańców powiatu, podając się za funkcjonariuszy CBŚP

Po raz kolejny oszuści uaktywnili się w naszym powiecie i próbują wyłudzić pieniądze. Policja apeluje: ostrzeżcie swoich bliskich. Sprawdźcie, czy ktoś właśnie nie próbuje ich oszukać.
Oszuści znów aktywni. Dzwonią do mieszkańców powiatu, podając się za funkcjonariuszy CBŚP

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ostrzegają przed oszustami. Działając metodą „na CBŚP”, często dzwonią oni do starszych osób, udając próbę oszustwa. Potencjalna ofiara po chwili otrzymuje kolejny telefon – tym razem od osoby podającej się za policjanta, który twierdzi, że pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone.

Policjanci apelują:

Pamiętajmy, jeśli podczas rozmowy telefonicznej, rozmówca prosi nas o pomoc finansową, należy jak najszybciej skontaktować się z kimś bliskim, najlepiej z rodziną „wnuczka” w celu uzyskania pewności, że osoba, która do nas dzwoniła, jest tą, za którą się podaje.

Pamiętajmy również, że w żadnym przypadku policjant nie może żądać ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie jakiejkolwiek sprawy. Ponadto obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego każdej jednostki Policji, dzwoniąc pod 997 lub 112. Jeżeli policjanci nie są umundurowani, muszą okazać legitymację służbową.

Zwracamy się z apelem, także do osób młodych, by informowali rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ