Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 marca 2024 08:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kierowca miejskiego autobusu złapał pijaka, który spowodował kolizję i przytrzymał do przyjazdu policji. 43-latek miał prawie 2 promile

Postawą godną pochwały wykazał się kierowca autobusu miejskiego, który uniemożliwił dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. Przekazany w ręce kędzierzyńsko-kozielskich policjantów mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu oraz uszkodził inny pojazd. Teraz 43-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Kierowca miejskiego autobusu złapał pijaka, który spowodował kolizję i przytrzymał do przyjazdu policji. 43-latek miał prawie 2 promile
Ilustracja/archiwum.

Wczoraj (30 stycznia), kierowca autobusu miejskiego wykazał się postawą godną pochwały. Po godzinie 17:00 do dyżurnego kędzierzyńsko-kozielskiej Policji wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że mężczyzna ujął kierowcę opla, który uszkodził inny pojazd.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca autobusu, podczas postoju na ul. Królowej Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu zauważył jak na pobliskim parkingu osoba kierująca oplem podczas manewru cofania uszkodziła inny pojazd, po czym odjechała. Gdy zatrzymała swój pojazd kilkadziesiąt metrów dalej kierowca MZK natychmiast podbiegł do samochodu i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Ponieważ mężczyzna wyrywał się i próbował uciec zgłaszający przytrzymał go, do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Przybyli na miejsce policjanci przejęli mężczyznę od zgłaszającego.  Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 43-letni obywatel Ukrainy.  Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 43-latek będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i uszkodzenie samochodu. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy osobę kierującą pod wpływem alkoholu, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kos 01.02.2024 13:26
Wypuszczą go, bo jest chroniony jak ginący gatunek, ale i tak jest dobrze, podali narodowość pijaka. We Wrocławiu zabili chłopaka i napisali, że zrobili obcokrajowcy.

Jan 01.02.2024 14:00
Morderstwa dokonali dwaj Gruzini

gdh 01.02.2024 12:34
Kierowca autobusu już siedzi?

Na front z nim 01.02.2024 07:10
Znajac przywileje "Ukry" bedzie dalej siadal za kierownice pod wplywem alkoholu,tyle ze bez prawa jazdy

Jacek 31.01.2024 23:00
Alkohol niszczy ludzi i społeczeństwo. Dobrze że nikomu nic się nie stało.

Jeju 31.01.2024 19:53
no proszę, kierowcę chwalą a jak poseł Braun chciał złapać pijaka to go teraz prokuratorem straszą..

Prawda 31.01.2024 16:42
Deportować na Ukrainę dziada do obrony swej ojczyzny a nie utrzymywać pijusów w Polsce.

Apoloniusz 31.01.2024 16:03
A na front do ojczystego kraju z nim. Tam będzie mógł wykazać się walecznością.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ