Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podszywają się pod kominiarzy i wciskają kalendarze. Nie wpuszczajcie tych przebierańców do swoich mieszkań!

Wyglądają jak kominiarze, podają dobrze znane i związane z branżą nazwiska, a nawet pojawiają się w okolicach zapowiadanych przez prawdziwych kominiarzy terminów przeglądów. Wszystko to nie budzi podejrzeń, więc wiele osób po prostu wpuszcza ich do swoich mieszkań. To błąd, bo dziś sprzedadzą nam kalendarz, jutro mogą nas okraść.
Podszywają się pod kominiarzy i wciskają kalendarze. Nie wpuszczajcie tych przebierańców do swoich mieszkań!

W tym roku szajka działa bardziej wiarygodnie niż jeszcze rok temu. Nie tylko wyglądają jak prawdziwi kominiarze, ale również podają nazwiska tych kominiarzy, których mieszkańcy danego osiedla doskonale znają. Po za tym przychodzą w zbliżonych terminach do planowanych przeglądów kominów. 

Mieszkańcy ostrzegają się wzajemnie, wiele informacji pojawia się na Facebooku, grupach lokalnych. Niestety, jak się okazuje, wciąż wiele osób kupuje za symboliczną kwotę pamiątkowe kalendarze i wpuszcza do swojego domu fałszywych kominiarzy. Otrzymujemy też wiele sygnałów od mieszkańców miasta, wiele takich sytuacji zostało zgłoszone na policji.

- Oni naprawdę potrafią oczarować, są bardzo kulturalni, pewni siebie, co nie pozwala na chwilę wątpliwości. Tak, niestety sama dałam się na to nabrać i kupiłam kalendarz na szczęście, mam tylko nadzieję, że nie przyniesie mi to nieszczęścia - piszę do nas czytelniczka.

- Dosłowne pchają się do środka, trudno mi było ich wygonić. Byli bardzo natarczywi - pisze na facebookowej grupie mieszkanka osiedla Piastów.

Z zebranych przez nas informacji wiemy, że oszuści pojawili się już na osiedlu Pogorzelec, osiedlu Piastów, Blachowni i w Koźlu. Sytuacja z oszustami bardzo niepokoi kominiarzy, bo stawia ich to w złym świetle. 

- Wprowadza się ludzi w błąd, używa się nazwy naszych firm, naszych nazwisk. Kominiarze nie sprzedają żadnych kalendarzy, nie jesteśmy handlarzami. Nie wiemy, co to za ludzie. Posługują się danymi prawdziwych kominiarzy i przez to mają przepustkę do mieszkań. Informujemy o tym ludzi, apelujemy, by zgłaszać na policję, aby choć te osoby zostały wylegitymowane. Młodzi sobie jeszcze jakoś radzą, ale starsi są narażeni na wiele niebezpieczeństw z tym związanych. Dlatego apeluję, aby legitymować kominiarzy, wzywać policję - mówi Arkadiusz Tylka z Zakładu Usług Kominiarskich w Kędzierzynie-Koźlu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Grobelny 03.12.2023 20:09
Był u mnie taki h...dwa lata temu,wysoki,nerwowy,z kalendarzem.Tak szybko gadał że nie wiedziałem o co chodzi.Jak ktoś doświadczy to potraktujcie go wodą z kibla.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ