Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 12:31
Reklama
Reklama
Reklama

Firma Emka, która uruchomiła pierwszy zakład na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu, nagrodzona w konkursie "Biznes dobry dla gminy"

Spółka, która zainwestowała dziesiątki milionów złotych w budowę nowoczesnego zakładu na Polu Południowym została nagrodzona w ogólnopolskim rankingu. Firmę EMKA do plebiscytu organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Serwis Samorządowy PAP zgłosiły władze Kędzierzyna-Koźla.
Firma Emka, która uruchomiła pierwszy zakład na Polu Południowym w Kędzierzynie-Koźlu, nagrodzona w konkursie "Biznes dobry dla gminy"
Małgorzata Rdest, wiceprezes firmy Emka.

Głównym celem konkursu pt. „Biznes dobry dla Gminy” było docenienie firm mających znaczny wpływ na rozwój lokalnych gospodarek, a także harmonijnie współpracujących z miejscowymi samorządami.

- To wyróżnienie jest dla nas jednym z najważniejszych, ponieważ zostaliśmy do niego zgłoszeni przez władze Kędzierzyna-Koźla, a kapituła konkursu, w skład której weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców, a także redakcji Serwisu Samorządowego PAP spośród 228 wybrała 41 laureatów w tym naszą firmę. Dziękujemy władzom Kędzierzyna-Koźla za zaufanie oraz chęć rozwoju inwestycji razem z nami. Wierzymy, że razem możemy osiągnąć każdy cel - przekazała Małgorzata Rdest, wiceprezes firmy Emka.

Kandydaci zgłaszani byli przez same gminy, a laureatów wybrała kapituła, w skład której weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców, a także redakcji Serwisu Samorządowego PAP. Ocenie podlegały takie czynniki jak:  tworzenia miejsc pracy, dbałość o stan środowiska naturalnego, edukacja czy aktywizacja mieszkańców.

Do konkursu napłynęło 228 zgłoszeń  z 16 województw. Spośród wszystkich kandydatur wybrano 41 laureatów. W zestawieniu znalazły się trzy opolskie firmy. Poza EMKĄ z Kędzierzyna-Koźla są to również Górażdże Cement S.A oraz Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM z Kępy koło Opola.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Piwonia 08.12.2023 11:58
Biznes dobry dla gminy? Podajcie więcej szczegółów znacznego wpływu tej spalarni na rozwój lokalnej gospodarki.

wydepilowana Krystyna 23.11.2023 12:27
Jeszcze dobrze nie zaczęli a już nagradzają. Za co ? Kapitula się tylko ośmiesza.

Gregor 21.11.2023 13:57
A ile tam płacą? Wie ktoś coś na ten temat

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ