Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:52
Reklama
Reklama
Reklama

Strategiczny ruch Grupy Azoty. Koncern nie zamierza sprzedawać Orlenowi zakładów w Puławach

Uchwała w zakresie podjęcia rozmów z Orlen S.A. w kierunku zaprzestania działań dotyczących potencjalnej akwizycji Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. została podjęta w dniu dzisiejszym i weszła w życie z chwilą jej podjęcia. Uchwała poprzedzona została szczegółową analizą renomowanej firmy doradczej, na podstawie której Zarząd Grupy Azoty S.A. uznał potencjalną sprzedaż Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. za niezasadną.
Strategiczny ruch Grupy Azoty. Koncern nie zamierza sprzedawać Orlenowi zakładów w Puławach

Wpływ na przedmiotową decyzję miała m.in. koncepcja budowy wartości Grupy Kapitałowej, przygotowana przez niezależnego doradcę, a także rekomendacja Komitetu Sterującego Projektem.

Grupa Azoty S.A. będzie kontynuować współpracę z firmami doradczymi w zakresie wypracowania rekomendacji i priorytetyzacji działań zmierzających do budowy długoterminowej wartości grupy kapitałowej Spółki dla akcjonariuszy.

- Zakończone przez zewnętrzną firmę doradczą analizy, uwzględniające uwarunkowania rynkowe i płynące z nich jednoznaczne rekomendacje o charakterze strategicznym, nie dają podstaw do kontynuowania rozmów dotyczących potencjalnej akwizycji Grupy Azoty Puławy przez Orlen S.A. Kontynuujemy dalsze, szersze analizy, które pozwolą opracować kolejne działania prowadzące do powrotu grupy kapitałowej na ścieżkę odbudowy jej wartości  rynkowej. Równolegle realizujemy działania nastawione na dalszą optymalizację naszych biznesów oraz kontynuujemy rozmowy z instytucjami finansującymi. Stale monitorujemy rynek i dostosowujemy produkcję do aktualnego zapotrzebowania, które sukcesywnie w ostatnich miesiącach rośnie - mówi Marek Wadowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Źródło: Grupa Azoty S.A.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Grobelny 21.11.2023 09:49
Panie Wiceprezesie Wadowski kiedy pracownicy mogą spodziewać się podwyżek i nagród? Bo np.kopalniom i górnikom nie przeszkadza że mają ogromne straty,PGG parę miliardów, i tak dostaną kasę na Barbórkę a średnia pensja to ponad 10 tysięcy.

Marek 21.11.2023 05:52
Ruskim sprzedajcie

Rychu, taki lepszy Ryszard 20.11.2023 23:46
Nieuzasadniony ruch. Obajtek buduje koncern multienergetyczny. Jak sam dziś na konferencji podawał to kolejne akwizycje są nieuchronne. Dziwne to, że właściciel Azot - Premier Morawiecki słuchał doradców. PiS może zrobić wszystko, mają wszelkie decyzje w ręku i taka zmarnowana okazja by Puławy należały do Orlenu, komu w tym mogło zależeć na zablokowaniu tej wspaniałej decyzji? Azoty nie maja wolnych działek, które by leżały w kręgu zainteresowania jego małżonki premiera.

Grobelny 21.11.2023 17:03
Rychu zauważyłeś że jeżeli zasadne i oparte na faktach wypowiedzi się zamieści na forum to dostaje dużo czerwonych negatywów? To dlatego że 95 % komentujących jest troszkę opóżnionych i treści rozbudowane są dla nich straszne,instynkt każe negować. No i pracownicy ZAK nie udzielają się,są przerażeni że utracą pracę i będą musieli pójść do prawdziwej,nie w biurze 50 m sześciennych z klimą.

Rychu, taki lepszy Ryszard 21.11.2023 23:01
Ja Rychu się tym nie przejmuję, moja misja jest zawsze taka sama - demaskowanie hipokryzji, obnażanie obłudy. Zawsze przeciw ZŁU, które toczyŁO Polskę. Czas przeszły jest tu kluczowy.

LLL 20.11.2023 23:10
A czy ta zewnętrzna firma doradcza doradza też Wiaczesławowi Kantorowi? Wyczuwają tuskowy reset-bis? (pon.23:10)

Furman V. 20.11.2023 20:14
Teraz po pół roku zarząd nabrał odwagi,kiedy PiS traci władzę. Już się nie boją Obajtka,Sasina i innych. Załosne i smutne. Tak to jest w firmie którą rządzą politycy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ