Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 17:04
Reklama
Reklama
Reklama

Osobowe BMW dachowało w Sławięcicach. Na miejscu interweniowały wszystkie służby

W niedzielę w godzinach popołudniowych operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie ronda łączącego obwodnice miasta z drogą wojewódzką nr 426 w Sławięcicach.
Osobowe BMW dachowało w Sławięcicach. Na miejscu interweniowały wszystkie służby

Jak wynika z uzyskanych informacji, dachował samochód marki BMW. Kierowca miał stracić panowanie nad pojazdem, ponieważ niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na miejsce skierowano straż pożarną, policję oraz pogotowie ratunkowe. Mężczyźnie została udzielona pomoc na miejscu zdarzenia, nie wymagał hospitalizacji. Podczas prowadzenia działań, panował ruch wahadłowy.

Zmieniające się warunki pogodowe powodują, że kierowcy muszą wykazać się duża czujnością i koncentracją. Pomimo dodatniej temperatury drogi w wielu miejscach mogą być śliskie. Dlatego szczególnie w godzinach porannych i nocnych należy zachować szczególną ostrożność oraz dostosować prędkość do panujących warunków.

Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Sławięciach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Grzegorz 20.11.2023 14:26
Czemu nie dziwi mnie marka samochodu?

Moro 20.11.2023 11:42
Brak pobocza i głęboki rów.... zero tolerancji na błąd kierowcy. Jakakolwiek sytuacja na drodze i można zginąć. Pobocze ma jakieś 40-50 cm i zaczyna się rów głęboki na 1,5m. Ta obwodnica to porażka, ciekawe czy projektant za to kiedyś odpowie. Jestem ciekawy czy nadzór i osoby co odbierały tą droge czytały i znały : OBWIESZCZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1) z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych. " 37. 1. Pobocza gruntowe drogi klasy GP i dróg niższych klas powinny mieć szerokości, z zastrzeżeniem § 38, nie mniejsze niż: 1) 1,50 m – na drodze klasy GP; 2) 1,25 m – na drodze klasy G; 3) 1,00 m – na drodze klasy Z; 4) 0,75 m – na drodze klasy L lub D." Nasza wspaniała obwodnica jako droga klasy G powinna mieć pobocze o minimum 1,25 m szerokości. A nawet na zamieszczonym na zdjęciu ma na oko maksymalnie 40 cm....

olo 21.11.2023 16:22
No cóż, beemiarz zapomniał miarki. W związku z tym nie mógł zmierzyć pobocza, a wiedząc o tym że jest na drodze klasy G, które to pobocze powinno mieć min. 1,25 m szerokości, wylądował w rowie głębokim na 1,5 m. Dziękujemy ci Moro za wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia.

cv 20.11.2023 10:54
I trzeba było kosztem wyrzeczeń przesiadać się z hulajnogi na bmw?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ