Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:04
Reklama
Reklama
Reklama

Rozmawiali o równości i różnorodności w rozwoju firm. Konferencja "Firma 3R" Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego

Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy zorganizował konferencję pod hasłem „Firma 3R – równość, różnorodność, rozwój”. Uczestnicy rozmawiali o rozwoju firm, o wartościach płynących z wdrażania polityki równości i dobrych praktyk opierających się na równym traktowaniu pracowników w kontekście ścieżki kariery, czy płac.
Rozmawiali o równości i różnorodności w rozwoju firm. Konferencja  "Firma 3R" Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego

Konferencja rozpoczęła się prelekcją wygłoszoną przez dr Aleksandrę Raba-Schulze z Uniwersytetu Szczecińskiego pt. „Realizacja polityki równościowej: Strategia gender mainstreaming oraz bezpieczeństwo jako kluczowe aspekty transformacji społeczeństwa. Współczesne wyzwania i perspektywy”. 

Kolejny interesujący temat to „Różnorodność jako podstawa budowania efektywnych zespołów i organizacji – korzyści i wyzwania”, który wygłosiła dr Małgorzata Bora z grupy konsultanckiej CleverBrains. Trzecią prelegentką była Agnieszka Adamiec z Manpower Group wygłaszając wykład pt. "Równość i różnorodność w statystykach”. Na zakończenie odbył się panel dyskusyjny, prowadzony przez Agatę Jankowską, redaktor ForbesWomen.

- Chciałabym, aby uczestnicy wychodząc ze spotkania mieli w głowach świadomość, że różnorodność i równość to coś zupełnie normalnego. Chciałabym, aby rynek pracy, biznes i codzienne życie było przepełnione nową normalnością. Jest z tym problem, bo zauważamy, że wciąż i patriarchat i zbyt jaskrawa ostrożność, strach przed nieznanym,  wciąż się przejawiają w biznesie i życiu społecznym. Mimo że dużo o tym mówimy, to życie pokazuje, że wciąż w niektórych grupach jest strach przed czymś nowym, innym, czymś, co różni się od nas. Bardzo byśmy wszyscy chcieli, aby nastała nowa normalność  - mówi Agnieszka Adamiec z Manpower Group.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy i Fundację PARK pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

- Żyjemy w świecie ogromnych zmian, który współtworzymy i kreujemy, więc nie możemy myśleć o naszym rozwoju, o rozwoju firm, bez rozmowy o różności i różnorodności. Zaprosiliśmy na konferencję młodych ludzi, bo to oni będę decydować za parę lat, w jakim kraju żyjemy. Chcemy abyśmy razem decydowali o tym co piękne i ważne, a wartości jak równość i różnorodności są cudowne na papierze i z pozoru łatwe, lecz są trudniejsze do wdrożenia w życie. To właśnie o tym w panelu dyskusyjnym będziemy rozmawiać - mówi Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego.

W wydarzeniu zorganizowanym w Hotelu Hugo w Sławięcicach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedsiębiorcy, dyrektorzy firm, menedżerowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz młodzież ze szkół średnich.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jarosław K. 27.09.2023 18:37
Równość w biznesie ? Tylo sie ośmieszają. Jak zwykle imprezka by za darmochę pojeść i popić nic więcej.

On 29.09.2023 13:50
Jarosław K. 27.09.2023 18:37
Równość w biznesie ? Tylo sie ośmieszają. Jak zwykle imprezka by za darmochę pojeść i popić nic więcej.
Jarosławie K byłeś tam? Słyszałeś o czym była mowa i zrozumiałeś to? Jeśli nie to nie komentuj. Ja byłem, "nie pojadłem i nie popiłem" (a był poczęstunek). Tematy był ciekawe, omawiane z różnych perspektyw - społecznej, socjologicznej czy fizjonomicznej.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ