Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 16:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle z powodzeniem rywalizowali na międzynarodowym turnieju w Słowenii

Ponad 150 zawodników brało udział w 29. TEM Mirna Youth International w Słowenii w miejscowości Mokronog, a wśród nich czworo badmintonistów MMKS Kędzierzyn-Koźle z trenerem Tomaszem Zioło.
Młodzi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle z powodzeniem rywalizowali na międzynarodowym turnieju w Słowenii

Od piątku do niedzieli Kristoph Paczuła, Weronika Gucwa, Natalia Paras i Oliwia Szczerska grali single i deble. W U13 Weronika Gucwa dotarła do 1/8 finałów i ostatecznie uplasowała się na 9. miejscu w singlu. W deblu, wraz z Oliwią Szczerską, zajęły 5. miejsce. Kristoph Paczuła z drugiego miejsca w grupie awansował do rundy pucharowej. Dopiero w ćwierćfinale rywal z Serbii okazał się mocniejszy, a nasz zawodnik zajął 5. miejsce. W deblu Kristoph grał w parze ze Słowakiem, z którym zajął 9. miejsce.

Najmłodsze w ekipie, Oliwia Szczerska i Natalia Paras w U11 pokazały bardzo dobre umiejętności. Oliwia wyszła z grupy na pierwszym miejscu, a Natalia na drugim. W ćwierćfinale Natalia pokonała reprezentantkę Serbii  Milę Gluhović 21:15, 21:8, sprawiając dużą niespodziankę awansując do strefy medalowej.

Mieliśmy w ostatnim dniu turnieju swój półfinał. Ostatnie mecze turnieju rozgrywane były w Hali Sportowej w miejscowości Mirna, gdzie rywalizowali zawodnicy U17 w turnieju organizowanym przez Badminton Europe. Tak więc młodsi mogli się zaprezentować przed większą publicznością. Oliwia Szczerska i Natalia Paras stoczyły piękny pojedynek, w którym dopiero trzeci set wyłonił finalistkę. Została nią Oliwia, wygrywając 18:21, 21:14, 21:13. W meczu o złoto nasza zawodniczka robiła co mogła, ale rywalka z Turcji  Zeynep Deniz Kaplan była tego dnia nie do pokonania. Wynik finału 21:15, 21:14, a nasza zawodniczka zdobyła kolejny wicemistrzowski tytuł, tym razem w Słowenii.

- Dla całej naszej czwórki był to pierwszy start po powrocie z obozu sportowego w Ustce. Cała czwórka zasługuje na pochwałę za piękną grę i dużo emocji sportowych. Już szykujemy się do kolejnych zawodów w Zagrzebiu w Chorwacji - przekazał trener Tomasz Zioło.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki udziałowi klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle w programie GRUPA AZOTY START, Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Trzynastka”, wypożyczalni busów Samir z Zakrzowa oraz wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, Starostwa w Krapkowicach i firmy WAK Trans i oczywiście dzięki rodzicom zawodników.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Roman 14.09.2023 09:52
Gratuluję sukcesów i powodzenia w dalszej karierze sportowej.Wielkie brawa dla młodzieży uprawiające sport.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama