Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 16:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pojemniki na odpady zastawiają chodniki i wjazdy na posesje. Interwencja czytelnika

W ostatnich dniach z redakcją skontaktował się czytelnik. Pan Aleksander wskazuje, że pracownicy, którzy odbierają odpady, bardzo często pozostawiają je w miejscach do tego nieprzystosowanych. Pojemniki mają tarasować chodniki czy wjazdy na posesje.
Pojemniki na odpady zastawiają chodniki i wjazdy na posesje. Interwencja czytelnika

Do obowiązków właścicieli lub administratorów posesji należy wystawianie w określonych dniach pojemników z odpadami. Często tarasują one chodniki lub ulice. Pracownicy firm zajmujących się wywożeniem śmieci nie zawsze postanawiają, by odstawić je na miejsce. Często wystawiane są wieczorem, bo firma po odbiór może pojawić się wcześnie rano. Właściciel może je schować dopiero po powrocie z pracy.

- Po opróżnieniu pracownicy pozostawiają te kosze zawsze w obrębie chodnika, najczęściej bliżej środka niż krawędzi. Z zupełnie dla mnie niezrozumiałych względów kosze nie są odkładane na miejsce, z którego są odbierane - najczęściej pas zieleni pomiędzy chodnikiem a daną nieruchomością. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby właściciel nieruchomości wystawiał kubeł na środku chodnika - napisał pan Aleksander.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze spółką Czysty Region, która odpowiada za odbiór odpadów na terenie gminy Kędzierzyn-Koźle.

- (...) Informujemy, iż nasi pracownicy, a przede wszystkim ładowacze, którzy wykonują usługę odbioru odpadów wystawionych przed posesje prywatne, zostali stosownie pouczeni i poinformowani o konsekwencjach w przypadku powtarzających się skarg w przedmiotowej sprawie. Nadmieniamy, iż otrzymujemy zgłoszenia telefoniczne w podobnych sytuacjach, ale w każdym przypadku na bieżąco interweniujemy. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości zgłaszanego problemu, dlatego w każdym przypadku staramy się szukać rozwiązania kompromisowego. Wprawdzie pojemniki z odpadami powinny być wystawiane do opróżniania w miejscach widocznych, łatwo dostępnych, bez konieczności  wchodzenia na posesję lub wjazdu na drogę prywatną, ale oczywiście rozumiemy niezadowolenie mieszkańców na widok pojemników ograniczających ruch pieszych i blokujących wjazd do posesji. Zapewniamy więc Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje jakie przedstawiono nam w otrzymanym od mieszkańca mailu, nie miały już miejsca - przekazał "Czysty Region".
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bart 16.09.2023 15:18
Zostawiają na środku chodnika? Szczęściarze, u nas porzucą gdzie popadnie, że śmieciarki syf sypie się na ulicę a nam pozostaje tylko płacić spore sumy i sprzątać.

Pierdosuaf 15.09.2023 21:17
Oj tam oj tam!

Emeryt - Osiedle Zachód- Niemcewicza 15.09.2023 19:00
Dlaczego pracownicy "Czystego Regionu" nie zamykają klap pojemników na Osiedlach . Smród I chmary much . Czy te pojemniki są myte i odkarzane bardzo w to wątpię, bo wszędzie śmierdzi, gdy przechodzimy obok.

Mieszkaniec 15.09.2023 13:18
To już kolejny artykuł odnośnie naszego " Czystego Regionu ". Jakie miasto możliwości taki Czysty Region :):) Chyba trzeba szybko zrobić porządek :):)

mieszkaniec 15.09.2023 08:21
Mało tego, ładowacze potrafią odstawić pusty pojemnik na jezdni drogi bocznej krzyżującej się z bardzo ruchliwą drogą. Wymaga to zatrzymania pojazdu na ruchliwej drodze i spowolnienia ruchu aby umożliwić zjazd w boczną drogę. W tej sprawie kilka razy interweniowałem w firmie zajmującej się wywozem śmieci. Niestety przynosiło to tylko chwilowe efekty.

Obserwatorzy KK 15.09.2023 07:11
A ty Lokator weź sobie szlaufa i umyj śmietnik 😘

Obserwatorzy KK 15.09.2023 07:10
Ludzie przestańcie przecież to pierdoły, niektórzy ludzie poprostu nie mają problemów i ich szukają, Janek wyjdź z auta przesuń śmietnik polecam to też ruch i sport i przestań się czepiać kup sobie coś na depresję...

Lokator 14.09.2023 17:54
A wokół śmietników ciągnie się smród nie do opisania. Ktoś odkaża pojemniki, normalnie wylęgarnia robactwa.

Śmierdzisuaf 15.09.2023 21:15
Gdzie tak je?!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama