Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 14:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Potrącenie rowerzystki w Brzeźcach. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. AKTUALIZACJA

W środę operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w rejonie przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 408 w Brzeźcach.
Potrącenie rowerzystki w Brzeźcach. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. AKTUALIZACJA

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym potrącił rowerzystkę znajdującą się na przejściu. Na miejsce skierowano wszystkie służby, w tym śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Na czas prowadzenia działań występowały utrudnienia w ruchu. Osoba poszkodowana w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Do tematu powrócimy.

Aktualizacja:

Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu, 45-letnia kobieta kierująca mercedesem, potrąciła znajdują się na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietę. Kierująca samochodem była trzeźwa.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tomasz 06.09.2023 18:44
Odkąd wprowadzono przepisy gdzie rowerzyści bez znajomości prawa o ruchu drogowym wjeżdżają lub przekraczają sobie na drogę poprzez przejazdy rowerowe albo jak im się podoba na przejścia dla pieszych dochodzi do ogromnej liczby potrąceń z poważnymi skutkami, jedyne co można zrobić to zmienić przepisy i obowiązkowe karty rowerowe.

iwan 07.09.2023 03:17
jesteś w błędzie kolego, rowerzystka w tym przypadku właściwie poruszała się przez przejazd rowerowy, niestety samochód prowadzony przez pseudo rajdowca nie zdążył wyhamować (ograniczenie 50). Rowerzystka została w bardzo ciężkim stanie zabrana do szpitala(krew lała się od głowy po nogi). Tak więc zanim następnym razem zaczniesz oskarżać to upewnij się kto zawinił

kierowca 07.09.2023 12:23
W treści artykułu nie ma mowy o przejeździe lecz o przejściu, co w połączeniu z informacją o rowerze jednoznacznie wskazuje na przejazd rowerem po zebrze, a zatem rowerzysta włączał się do ruchu wymuszając pierwszeństwo. Wina jest oczywista.

Kamil 13.09.2023 20:38
No i co mądry Iwanie? rowerzystka poruszała się po przejściu dla pieszych o czym informował i miał rację Pan Tomasz, na własne życzenie doprowadziła do takiej sytuacji i takich jest mnóstwo w naszym powiecie.

kierowca 06.09.2023 17:10
Kiedy wreszcie zostanie przeprowadzona kampania informacyjna, która wyjaśni, że rowerzysta ma wyłącznie w jednym tylko przypadku pierwszeństwo na śluzie oraz nie wolno mu poruszać się swoim pojazdem po przejściu dla pieszych?! Wypuścili na drogę piratów i dodatkowo zmieniono im w ostatnich latach przynajmniej dwukrotnie przepisy nie informując o tym. Papierowe państwo.

Grzegorz 06.09.2023 16:11
Oczywiście rowerzystka została ukarana mandatem, a po wyjściu ze szpitala pokryje koszty naprawy samochodu?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama