Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 08:42
Reklama
Reklama

Spowodował kolizję i próbował uciec. Poszkodowany kierowca złapał sprawcę i przekazał go policji

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, którzy uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Pokrzywdzony podejrzewając, że kierujący mercedesem, który najechał na tył jego pojazdu jest nietrzeźwy, zatrzymał go i wezwał policję. W czasie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 31-letni obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzięki odpowiedzialnej postawie, mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.
Spowodował kolizję i próbował uciec. Poszkodowany kierowca złapał sprawcę i przekazał go policji
Foto: archiwum

Coraz częściej społeczeństwo nie pozostaje obojętne i reaguje na przypadki jazdy na "podwójnym gazie". Tak właśnie było (1 września). Po godzinie 14:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o ujęciu w Kędzierzynie-Koźlu na Al. Lisa nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol.

Funkcjonariusze ustalili, że na ul. Jana Pawła II kierowca mercedesa, miał najechać na tył samochodu peugeot po czym odjechał z miejsca kolizji. Kierowca busa mając podejrzenia, że może on być nietrzeźwy pojechał za nim i zatrzymał go na Alei Lisa. Następnie uniemożliwił mu dalszą jazdę i o wszystkim powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości ujętego 31-latka. Urządzenie pokazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Prowadził samochód bez wymaganych uprawnień do kierowania. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem .Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego, gdy widzimy osobę kierującą pod wpływem alkoholu, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wojtek 07.09.2023 01:37
Z tak sformułowanego tekstu wynika, że odważny kierowca stanie teraz przed sondem. Ach te pismaki. Do jakich szkół chodzili?

Heniu 06.09.2023 16:11
Zakaz prowadzenia pojazdów?? Przecież nie ma uprawnień do ich prowadzenia!! Ktoś redaguje to co piszecie?

Spidi 06.09.2023 12:38
Dzięki ODPOWIEDZIALNEJ postawie, mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Brawo za ODPOWIEDZIALNĄ postawę :o) za którą karają sądy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ