Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 08:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świętują tegoroczne żniwa. W Mechnicy trwają powiatowe dożynki

W sobotę na stadionie sportowym w Mechnicy mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego bawią się podczas dożynek.
Świętują tegoroczne żniwa. W Mechnicy trwają powiatowe dożynki

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, następnie poprowadzono korowód na boisko. Podczas dożynek samorządowcy wręczyli liczne podziękowania społecznikom. Dla uczestników wydarzenia przygotowano występ orkiestry dętej z Mechnicy-Kamionka, występ mażoretek z Akademii Tańca PERŁA, na scenie wystąpią również zespoły Silesian Tyrol Band, Dziecięcy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Większyce oraz Zespół Solidaris Brass. Już wieczorem rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Stelcon. Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje, w tym dmuchańce i tematyczne stanowisko Nadleśnictwa Kędzierzyn. 

- Dzisiaj jesteśmy w gminie Reńska Wieś, w sołectwie Mechnica, gdzie odbywa się wspólny projekt z samorządem wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Podsumowanie żniw i ciężkiej pracy rolników. Nie był to łatwy rok, jednak mam nadzieję, że te dożynki zostaną zapamiętane na kolejne miesiące - powiedział starosta powiatu Paweł Masełko.

Jako sponsor wydarzenia, Grupa Azoty ZAK przekazała po 1 tonie markowych nawozów azotowych na ręce starościny i starosty dożynek, czego dokonała w imieniu spółki Joanna Ryba z Jednostki Biznesowej Agro.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Szycel 03.09.2023 11:53
Faktycznie rolnicy mają za co dziękować PO

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ