Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 11:48
Reklama
Reklama
Reklama

Kierowca publikuje swoje filmy ze zdarzenia w Cisowej. Rowerzystka mówi, że tylko potwierdzają one jej wersję wydarzeń

Wczoraj na naszym portalu opisaliśmy historię pani Natalii Rypel, sportsmenki, która została podczas treningu zaatakowana gazem pieprzowym. Po naszym artykule w sieci pojawiły się filmy udostępnione przez kierowcę samochodu, który użył gazu. Przedstawia tam panią Natalię jako trudnego uczestnika ruchu drogowego, która, gdy mężczyzna się zatrzymał, kopie w zderzak. - Te filmy tylko udowadniają, że jestem niewinna - powiedziała w rozmowie z nami pani Natalia.
Kierowca publikuje swoje filmy ze zdarzenia w Cisowej. Rowerzystka mówi, że tylko potwierdzają one jej wersję wydarzeń

O zdarzeniu z udziałem rowerzystki i kierowcy samochodu osobowego pisaliśmy wczoraj: zobacz więcej. Od tego czasu w sieci pojawiły się kolejne filmiki ze zdarzenia, tym razem przedstawione z perspektywy kierowcy samochodu osobowego. Widać na nim rowerzystkę wymijającą pojazd i trzymającą się środka jezdni, w kolejnym kobieta kopie w zderzak. 

Natalia Rypel bardzo spokojnie podchodzi do nowych nagrań, jest zadowolona, że zostały opublikowane, ponieważ, jak twierdzi to dodatkowe dowody na to, że kierowca od samego początku był w stosunku do niej złośliwy.

- Na tych nagraniach potwierdzają się moje słowa. Zwróćcie uwagę, na pierwszym filmie jadę prawidłowo, blisko krawędzi jezdni. On bardzo blisko podjechał samochodem i przyhamował. Wystraszyłam się, że mnie zepchnie, wyjechałam na środek jezdni dla własnego bezpieczeństwa. W ten sposób nie mógł mnie wyprzedzić. Ja po prostu bałam się o swoje życie, nie wiedziałam, jaki ten kierowca wykona jeszcze manewr. Kolejny film, gdy kopię w zderzak... Łatwo ocenić, gdy nie zna się w pełni tej sytuacji. Oglądając nagranie nikt nie wie, że kilka minut wcześniej psiknął mi w twarz gazem, ja zareagowałam w dezorientacji i szoku. Dowodem jest czas nagrania mojego i jego, kopanie w zderzak nastąpiło po ataku gazem. Jak ktoś inny na moim miejscu by postąpił? On wyszedł z samochodu i psikał mi w twarz. Potem zrobił to ponownie, co widać na nagraniu świadka zdarzenia, które portal KK24 opublikował wczoraj - mówi Natalia Rypel. 

Jak zaznacza Natalia to zdarzenie pokazuje jak ciężko jest uprawiać kolarstwo, jak często zamiast zrozumienia kolarze spotykają się z agresją. Ten problem był już poruszany na łamach naszego portalu : więcej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
dm 12.09.2023 11:11
sam pykam na gravelu, robie nieraz ponad 1000km miesiecznie, fajna ścieżka, szosowcą się w głowach poprzewracało, jest dobra sciezka to sie jedzie siezką a nie utrudnia zycia kierowcą.

mn 12.09.2023 18:46
W tym przypadku KIEROWCOM. Na gravelu. Chyba ci się przyśnił.

..do celu... 05.09.2023 09:26
Znów sportowiec triathlonista na świeczniku? Może potrzebują widowni za wszelką cenę

PanLans 04.09.2023 14:18
Powinna dostać minimum dwa mandaty i wyrok sądu.

Rowerzysta 03.09.2023 09:44
Zachowanie tratlionistki poniżej krytyki. Nie stosuje się do prawa o ruchu drogowym, stwarza zagrożenie i jest agresywna? Nie wiem skąd w niej tyle nienawiści i hejtu? Proponuję rozładowywać frustracje w inny sposób niż niszczenie mienia. Kierowca moim zdaniem też źle zrobił próbując zatrzymać się na środku drogi, ale ten gaz w pełni rozumiem. Kobieta była wyraźnie pobudzona i agresywna więc pewnie zadziałał w samoobronie.

luk 03.09.2023 18:27
wyglada jakby była pod wpływem jakis środków, policja ja przebadała?

o jakim 03.09.2023 20:11
przepisie mówisz?

Zszoko Wany 03.09.2023 08:45
Tak dzieci. Za takie celowe ataki samochodem na rowerzyste „bo nie jedzie ścieżka” idzie sie w bydgoszczy na rok do więzienia z 5 latami zakazu prowadzenia pojazdów. A za kopanie w auto jest kilkaset zł grzywny i może naprawienie szkód, chociaż w sytuacji psychologocznej po atakach pojazdem i gazowaniu może latwo nie być za to żadnych konsekwencji. Odwetowe gazowanie a nie w celu zaniechania bezprawia, to zwykła napaść i doklada do tego następne kary. Do tego: zawody nje odbywaja sie na ścieżkach rowerowych i nie da sie tam i trenować. Jazda szybkim rowerem z 40-70kmh po pustej szosie przy prawej krawedzi jest drobnym formalnym wykroczeniem bez jakiejkolwiek szkodliwości społecznej i nie jest w przypadku kolarza z niskich pobudek tylko z naturalnej koniecznosci i dlatego zwykle tolerowane i niekarane. Takie chodniki rowerowe nie sa przewidziane dla ruchu kolarzy i jesli taki chodnik usunie 95% ruchu rowerowego z drogi, czyli wszystkich normalnych rowerzystow to spełnił swoja role. Próby celowego rozjechania czlowieka na rowerze bo “jedzie nie tym pasem” to żulowski bandytyzm. A kontynuowanie tych ataków z ciagłym trabieniem przez kilkaset metrów przez wieś to umyslowa niezdolność do prowadzenia pojazdów. Miejmy nadzieje że jak w bydgoszczy bandzior pójdzie na rok do paki z odebraniem pj na lata. Sad odwolawczy w bydgoszczy IV Ka 215/22

amk 10.09.2023 12:02
Eee. To w tej Bydgo macie przesrane!

Jerzy 03.09.2023 08:26
Jeżeli nie ma znaku pionowego, że jest to scieżka rowerowa to same malunki na chodniku nie wystaczą. Jeżeli ich nie było to miała prawo jechać jezdnią.

takajestprawda 04.09.2023 13:59
miała rozumiem wg ciebie także prawo kopać samochód .......

Gggg 04.09.2023 20:17
Malunki na chodniku to też znaki drogowe, poziome, twoim tokiem rozumowanie można przejeżdżać na czerwonym bo policjant na skrzyżowaniu nie było i nie zabronił. Hierarchia oznakowani, policjant-sygnalizacja świetlna, znaki pionów, znaki poziome

asdf 09.09.2023 14:51
Potrafisz wskazać przepis, który pozwala nie stosować się do znaków drogowych poziomych?

kierowca 02.09.2023 07:50
Pani sportsmenko - proszę w Naszym mieście stosować się do obowiązującego wszystkich prawa albo przesiąść się na rowerek z 4 kółkami i zacząć edukację od początku. Nikomu Pani nie robi żadnej łaski. A kierowcom samochodów polecam zakup kamerek aby takich właśnie piratów wyraźnie Społeczeństwu wskazywać i bezwzględnie ich rugować.

Nickt 01.09.2023 22:57
Jazda przy lewej krawędzi jezdni (wcale nie na środku pasa ruchu), używanie telefonu komórkowego podczas jazdy, utrudnianie ruchu (tu akurat oboje, bo kierowca zatrzymał się przy podwójnej ciągłej). Kopanie w zderzak - uszkodzenie mienia. Pryskanie gazem - narażenie na utratę zdrowia, być może uszkodzenie ciała i powstanie obrażeń poniżej 7 dni. Oboje powinni dostać pałą po tyłku od policjanta, który powinien ich pogonić do domu.

abc 01.09.2023 12:38
Jak jest ścieżka rowerowa to jazda na ścieżkę a nie jeździć środkiem jezdni. Kobieta przepisów drogowych nie zna. Jej miejsce w przypadku braku ścieżki jest przy krawędzi jezdni a nie na środku lub przy osi. To że wyczynowo jeździ to nie jest usprawiedliwienie. Jest członkiem ruchu drogowego i ma swoje przepisy. A kierowca auta zareagował złośliwie. Trzymaj swoje nerwy na wodzy i nie pij redbuli jak wsiadasz za kierownicę.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ