Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 13 czerwca 2024 08:50
Reklama
Reklama

W biały dzień wyrwał torebkę 84-letniej kobiecie. Seryjny złodziej zatrzymany

W biały dzień wyrwał torebkę 84-letniej kobiecie. Seryjny złodziej zatrzymany
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla chwilę po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież torebki 84-latki. To nie jedyne przestępstwo, o które jest podejrzany 27-latek. Zatrzymany usłyszał trzy zarzuty. Ponieważ był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży damskiej torebki doszło pod jednym z bloków w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu (17 lutego), przed godziną 15 policjanci zostali poinformowani przez 84-latkę, że chwilę wcześniej skradziono jej torebkę. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, na osiedlu NDM podszedł do niej młody mężczyzna i ukradł jej torebkę, którą miała zawieszoną na balkoniku rehabilitacyjnym przy pomocy którego się przemieszczała. Kobieta oszacowała straty na 250 złotych. Straciła między innymi: dokumenty, pieniądze i klucze.

- Policjanci na miejscu ustalili rysopis sprawcy. Informacje te zostały przekazane wszystkim patrolom w mieście. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania za osobą, która mogła dokonać tego przestępstwa - relacjonuje podkomisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Już po chwili funkcjonariusze zauważyli na osiedlu Pogorzelec osobę odpowiadającą rysopisowi. 27-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradzioną torebkę.

- Jak ustalili policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu,  to nie jedyne przestępstwo, którego miał się dopuścić zatrzymany. Mężczyzna jest również podejrzany o kradzież 850 złotych pod koniec stycznia tego roku oraz włamanie do pokoju hotelowego, z którego skradziono mienie warte ponad 1000 złotych – opowiada podkom. Nakoneczna.

Mężczyzna został  już przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty. Teraz 27-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Ponieważ był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ