Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 18:41
Reklama
Reklama
Reklama

Kierowca po alkoholu, pasażer poszukiwany, auto bez OC. Wybrali się na kradzież, zostali zatrzymani

Kierowca po alkoholu, pasażer poszukiwany, auto bez OC. Wybrali się na kradzież, zostali zatrzymani

27 i 32-latek zostali ujęci na próbie kradzieży. Na miejsce przyjechali nieubezpieczonym samochodem. 32-latek, który kierował był pod wpływem alkoholu i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jego 27-letni pasażer okazał się być poszukiwany.
W poniedziałek (22 maja) policjanci odebrali zgłoszenie od jednego z mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który ujął dwóch mężczyzn na próbie kradzieży. Ich łupem miały paść znajdujące się na jego posesji trzy kaloryfery o wartości około 300 złotych.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, ujęci mężczyźni tłumaczyli, że chcieli ukraść kaloryfery, a następnie sprzedać je w skupie złomu żeby sobie „dorobić”. Jak się okazało, nie było to ich jedyne przewinienie.

Mundurowi ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego i 27-letni kędzierzynianin przyjechali na miejsce osobowym fordem, który nie posiadał obowiązkowej polisy OC. 27-latek, będący właścicielem pojazdu i jednocześnie jego pasażerem okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Samochodu użyczył swojemu 32-letniemu koledze, który kierował będąc w stanie po użyciu alkoholu i pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Poszukiwany 27-latek został zatrzymany i najbliższe kilkadziesiąt dni spędzi w więzieniu. Nie ominą go również konsekwencje związane z nieubezpieczeniem pojazdu. Za próbę kradzieży mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 32-latek odpowie dodatkowo za jazdę pod wpływem alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ