Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:33
Reklama
Reklama
Reklama

Sprzedawaj więcej z profesjonalnymi zdjęciami produktów

Sprzedawaj więcej z profesjonalnymi zdjęciami produktówZdjęcia produktowe to nieodzowny element nie tylko e-sklepu ale także katalogu czy oferty na przykład na portalu aukcyjnym. Przeglądając oferty różnych sprzedawców natkniemy się na różne sposoby przedstawienia tej samej oferty. Niektórzy sprzedawcy korzystają z tych samych zdjęć produktów, które udostępnił im na przykład dostawca. Inni mają fotografie niezbyt czytelne lub przekoloryzowane. Ostatnia grupa wyróżnia się natomiast wysokiej jakości zdjęciami produktów, co sprawia że taka oferta zostaje zapamiętana oraz zwykle ma o wiele lepsze wyniki sprzedaży, często pomimo wyższej ceny. Jeśli jesteś ciekawy dlaczego tak się dzieje, a także czym charakteryzują się profesjonalne zdjęcia produktowe, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zdjęcia produktowe to wizytówka oferty


Obecni konsumenci przykładają coraz większą wagę do obrazów. Zdjęcia produktowe są atrakcyjną formą prezentacji oferty głównie dlatego, że w szybki i wygodny sposób przekazują wszystkie istotne informacje. Czy każde zdjęcie produktu spełnia te założenia? O tym napiszemy w dalszej części tekstu. Jak napisaliśmy, zdjęcia produktowe to wizytówka - dzieje się tak dlatego, że to właśnie na nie w pierwszej kolejności zwraca uwagę potencjalny klient. Fotografia produktu występuje na liście przedmiotów jako miniatura, zajmuje sporą część karty produktu a także może zachęcić już w reklamie czy newsletterze wysłanym na e-mail. Jeśli więc wizytówka oferty w postaci zdjęcia produktu będzie wysokiej jakości, z pewnością wywrze dobre wrażenie na potencjalnym kliencie.

Czym wyróżniają się profesjonalne zdjęcia produktów


Skoro już wiemy jak duże znaczenie może mieć użycie w ofercie wysokiej jakości packshotów, warto podkreślić ich najważniejsze cechy.

  • Atrakcyjne ale zgodne z rzeczywistością - profesjonalne zdjęcia produktów przyciągają wzrok ciekawym kadrem, kolorami i oświetleniem. Jednocześnie przedmiot przedstawiony na takim packshocie wygląda zgodnie z rzeczywistością. Nie możemy przecież wprowadzić klienta w błąd na przykład zbyt żywymi kolorami. Może to spowodować niezadowolenie z zakupu i w konsekwencji zwrot towaru.

  • Wyraźne - fotografie produktów wysokiej jakości są bardzo czytelne. Cały przedmiot w kadrze jest ostry i bogaty w szczegóły. Zobacz, w jaki sposób uzyskać ostrość na całym zdjęciu produktu: https://www.fotographia.pl/idealnie-ostre-zdjecia-produktow-poznaj-focus-stacking/

  • Odpowiednia ilość - częstym i bardzo poważnym błędem jest zbyt mała ilość zdjęć produktu. Zdarza się, że oferta zawiera tylko jedną fotografię packshotową. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie zbyt mało. Należy dokładnie pokazać przedmiot i wszystkie jego właściwości.


Jak widzimy, dobrej jakości zdjęcia produktowe bronią się same. W dodatku przynoszą nam sporo korzyści. Klienci zwracają uwagę na nasze oferty oraz doceniają łatwo i dobrze przekazane informacje o produkcie. Więcej na ten temat dowiesz się na: https://www.fotographia.pl/dobre-zdjecia-produktowe-sprzedaja-wiecej/
– Materiał partnera


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ