Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 14:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Okrągły stół w starostwie powiatowym. Debatowali o zaniedbaniu kolei na Opolszczyźnie

Okrągły stół w starostwie powiatowym. Debatowali o zaniedbaniu kolei na Opolszczyźnie
Dziś w starostwie powiatowym odbyła się debata przy okrągłym stole z udziałem samorządowców, naukowców, przedsiębiorców oraz miłośników kolei. Tematem rozmowy był zaniedbany stan kolei w województwie opolskim.

Na zaproszenie starosty Pawła Masełki i prezydenta miasta Sabiny Nowosielskiej odpowiedzieli samorządowcy z Prudnika czy Nysy, a także eksperci z Politechniki Opolskiej, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie, przedstawiciel PKP, sejmiku województwa oraz miłośnicy kolei z Racławic Śląskich i z Czech.

- Jakiś czas temu podczas sesji rady miasta, przedstawiciele PKP zapowiadali inwestycje w regionie. Teraz widać, że słowa nie dotrzymali, żadna z nich nie została zrealizowana. Uważam, że jest to olbrzymie zaniedbanie władz kolei, że Kędzierzyn-Koźle stracił tę rolę miasta kolejarzy - powiedziała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

- Patrzymy na kolej szerzej, jak na koło zamachowe dla regionu, szczególnie południowej części województwa opolskiego. Cieszę się, że zebraliśmy się tutaj, gdzie możemy debatować na temat naszych oczekiwań - mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

Eksperci z Politechniki Opolskiej oraz Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie przedstawili zalety transportu kolejowego. Zaznaczono mniejszy wpływ kolei na środowisko względem alternatywnych środków lokomocji. Postulaty zostały spisane i trafią do decydentów w Warszawie. I choć znane są od miesięcy, to samorządowcy nie zamierzają w żadnym wypadku odpuszczać. Już dziś zapowiadają kolejny okrągły stół z udziałem parlamentarzystów.


IMG_2173
IMG_2173

IMG_2176
IMG_2176

IMG_2177
IMG_2177

IMG_2178
IMG_2178

IMG_2181
IMG_2181


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 31.05.2023 07:58
Przepraszam że pytam ile komend wystartowało w tych zawodach bo nie słyszałem nic o sukcesach naszej drogówki.

Jeju 30.05.2023 15:27
Czy była kategoria kryjówka dla funkcjonarjuszy bo pewnie by otrzymali I miejsce za nocny kamuflaż. Do tego powinnien być wyłowiaiony najbardziej leniwy patrol roku.....

mieszkaniec 30.05.2023 13:58
Brawo. Jak to się przełoży na bezpieczeństwo? Bo chyba o to chodzi w tej służbie, żeby mieszkańcy czuli się bezpieczniej.

Grzegorz z Ciechowa 30.05.2023 11:29
Gratulacje dla naszych policjantów.Dobrze wiedzieć że w KK pracują profesjonaliści.Tak trzymać.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ