Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 01:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim i Kanale Kędzierzyńskim. Wody Polskie wystosowały komunikat

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim i Kanale Kędzierzyńskim. Wody Polskie wystosowały komunikat
Poniższą informację przygotowano w nawiązaniu do interwencji PGW WP w Gliwicach, podjętej w związku z wystąpieniem śniętych ryb na wodach Kanału Gliwickiego i Kanału Kędzierzyńskiego. 

W godzinach porannych 15 maja br. obsługa śluzy Nowa Wieś na Kanale Gliwickim (Kędzierzyn-Koźle) spostrzegła pojedyncze śnięte ryby w II sekcji drogi wodnej (odcinek o długości ok. 7km). Bezzwłocznie powiadomione zostały właściwe służby i instytucje, w tym m.in.: WCZK w Opolu, PCZK w Kędzierzynie-Koźlu, WIOŚ w Opolu, PIW oraz PZW. W czasie trwającej inspekcji terenowej kolejne śnięte ryby ujawniono na Kanale Kędzierzyńskim – łącznie 30 szt. z gatunku leszcz.

W czasie czynności w terenie pracownicy Wód Polskich w Gliwicach nie spostrzegli na wodzie śladów zanieczyszczeń ani uciążliwości zapachowych. Właściwe służby podejmują swoje czynności, mające na celu ustalenie przyczyn zdarzeń. Wody Polskie w Gliwicach współpracują z przedstawicielami w/w instytucji i służb, pozostają w gotowości do podjęcia z wody śniętych ryb oraz ich utylizacji.

Informujemy także, że śnięte ryby nie występują w innych sekcjach Kanału Gliwickiego ani w korycie rzeki Odry. Jednocześnie cały odcinek rzeki Odry, będący w zarządzie RZGW w Gliwicach, Kanał Gliwicki i Kanał Kędzierzyński są monitorowane od strony lądu i wody przez blisko 200 pracowników Wód Polskich w Gliwicach (w woj. śląskim i opolskim): obsługę obiektów hydrotechnicznych, pracowników Nadzorów Wodnych i Zarządów Zlewni. Wody Polskie w Gliwicach będą kontynuowały obserwację sytuacji w czasie wzmożonych patroli terenowych.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rob 05.06.2023 15:29
Sensacji szukał, jak idę do WC to nie dzwonię na 112 😂😂😂

Jo 03.06.2023 10:48
Przecież żyje w mieście możliwości ,niech korzysta a nie życie se odbiera

Realista 31.05.2023 09:57
Tak, tak dalej preferujecie bezstresowe wychowanie i nie wymaganie żadnych prac i obowiązków a później przychodzi oprzytomnieje gdy jest za późno.😭

Karol 30.05.2023 16:46
Mam nadzieję, że ten chłopak otrzyma pomoc, której potrzebuje. Bycie nastolatkiem nie jest łatwe dla nikogo, a bycie nastolatkiem w Kędzierzynie + ewentualne problemy w domu lub w szkole mogą podkręcić doła na maksa, szczególnie gdy brak perspektywy na zmianę sytuacji..

xyz 30.05.2023 15:22
Powienien otrzymać rachunek za udział służb .....

Hania 30.05.2023 11:30
Obiecanki cacanki :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama