Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 8 grudnia 2023 23:24
Reklama
Reklama

I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu w gronie szkół przyjaznych LGBTQ+. Młodzież wyróżniła placówkę

I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu w gronie szkół przyjaznych LGBTQ+. Młodzież wyróżniła placówkę
I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu znalazło się w kolejnej odsłonie ogólnopolskiego rankingu najbardziej przyjaznych placówek edukacyjnych dla uczniów LGBTQ+. O tym, jaka szkoła znajdzie się w ścisłej czołówce, decydowali uczniowie.

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ to projekt zainicjowany przez warszawskiego aktywistę, Dominika Kuca w 2018 roku. Na początku w rankingu brali udział tylko młodzi ludzie z Warszawy. Obecnie startuje po raz piąty. W tym roku zespół jest największy do tej pory - prace projektu koordynuje 16 osób w regionach. Hasłem przewodnim Rankingu jest "Bezpieczna Szkoła", co stało się tematem przewodnim kampanii.

I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu znalazło się na ósmym miejscu w dziesiątce najlepszych. Decyzję o tym, która szkoła w Polsce będzie w gronie wyróżnionych, podjęto na podstawie zgromadzonych 20 tysięcy ankiet od uczniów ze szkół średnich. W ankietach uczniowie byli pytani o to, jak się czują w szkole, czy mogą liczyć na wsparcie, czy doświadczali dyskryminacji i czy mogą w szkole nosić symbole LGBT.

- Jestem bardzo dumna, że nasza szkoła znalazła się w tym rankingu. Ten ranking pokazał, że młodzież czuje się w szkole bezpiecznie. Jeżeli oddają na nas głosy, to znaczy, że każdy znalazł sobie w tej szkole swoje miejsce i czuje się w niej dobrze. Bezpieczna przestrzeń to przestrzeń do rozwoju. My jako kadra pedagogiczna mamy swoją misję, że towarzyszymy młodemu człowiekowi w rozwoju życiowym. Tu są dwa słowa kluczowe : towarzyszymy, więc nie dajemy gotowych rad, rozwiązań i nie oceniamy postępowania, jesteśmy obok i wspieramy zarówno w sukcesach jak i porażkach. Kolejne słowo to życiowy rozwój, czyli dbamy o rozwój naukowy jednak, aby nasz absolwent miał dobre życie, to oprócz rozwoju naukowego, dbamy o rozwój emocjonalny, społeczny i fizyczny - mówi Małgorzata Targosz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
P.n.d Junius 29.05.2023 21:08
Kochanie to nie miało tak wyglądać Juniusiu 😭 Mam cichą nadzieję że Ty jakimś cudem powstaniesz i wrócisz do Mnie i naszej córki. Nie wiem po prostu nie mam siły...

Badacz elit 29.05.2023 14:04
1.30 to pora gdy elita miasta prowadzi spory historyczne na pomnikach.

Mieszkaniec Targowej 29.05.2023 11:30
Czy czasem słynny kolega z towarzystwa nie zmarł w Niderlandach jakiś czas temu? Smutne to bardzo. Tak wielu młodych, ambitnych, zdolnych odchodzi na wieczność z tego miasta. Albo giną w pustostanach, albo roztrzaskują się o bramę Brandemburską u Niemca.. Kto tu pozostanie? Dzielnicowy odejdzie na bezrobocie jak tak dalej pójdzie.

Rocco Sifredi 28.05.2023 23:09
Eh, Junior...Szkoda chłopa, był ikoną KK. Teraz będzie legendą.

Po alkoholu nie właz do wody 28.05.2023 11:56
No przykre to wydarzenie

Andrew 27.05.2023 15:17
Niech Ci ziemia lekką będzie juniorku :((

Koźlanin 27.05.2023 15:01
Dziwne...? Mur okalający pomnik ok.110 cm. Więc jak mógł stracić równowagę i wpaść do Odry ? Chyba że siedział na owym murze lub towarzysz go wepchał do rzeki.

etg 27.05.2023 09:58
świętowali kolejny objazdowy sukces pierdzituska

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ