Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Złoto "Dziewiętnastki" i brąz dla "Dziewiątki". Sukcesy młodych piłkarek i piłkarzy z Kędzierzyna-Koźla

Złoto "Dziewiętnastki" i brąz dla "Dziewiątki". Sukcesy młodych piłkarek i piłkarzy z Kędzierzyna-Koźla
Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zwyciężyła w finale wojewódzkim rozgrywek o Puchar Tymbarku w kategorii U12. Zespół Jana Węgrzyna zwyciężył wszystkie pięć spotkań, strzelając rywalom aż 30 goli przy starcie zaledwie 4 bramek. Młodzi kędzierzynianie będą reprezentować nasz region podczas finału krajowego imprezy, który odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym. W rywalizacji dziewcząt trzecie miejsce w województwie wywalczyły reprezentantki PSP nr 9.

Drużyna "Dziewiętnastki" przeszła przez turniej jak burza. Zawodnicy Jana Węgrzyna w fazie grupowej pokonali kolejno drużyny z Kietrza (4:0), Leśnicy (6:2) i Otmuchowa (7:0). W półfinale na drodze rozpędzonych kędzierzynian stanął zespół z Krapkowic, ale również on nie miał nic do powiedzenia i po wygranej 7:2 "Dziewiętnastka" awansowała do finału. W nim kędzierzynianie rozgromili ekipę z Brzegu 6:0 i wywalczyli złote medale.

Królem strzelców imprezy został Marcel Kondraciuk, który zanotował na swoim koncie aż 13 trafień, jego brat Filip dorzucił siedem goli, a Krzysztof Wach sześciokrotnie trafiał do siatki rywali. W dniach 14-16 czerwca nasz zespół będzie brał udział w finale krajowym imprezy, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dodatkową nagrodą dla młodych piłkarzy będzie możliwość obejrzenia spotkania reprezentacji Polski i Niemiec.

Drużyna PSP nr 19 grała w składzie: Adam Kruk, Dawid Potym, Matvii Liashenko, Tomasz Kardasz, Krzysztof Wach, Jan Piotrowski, Jakub Pendziałek, Filip Kondraciuk i Marcel Kondraciuk. Trenerem zespołu jest Jan Węgrzyn.
W finale wojewódzkim dziewcząt rywalizowały reprezentantki PSP nr 9. Kędzierzynianki wygrały wszystkie trzy mecze fazy grupowej, pokonując kolejno: Głogówek 1:0, Ligotę Książęcą 2:0 i Kluczbork 7:0. W niezwykle zaciętym półfinale kędzierzynianki remisują z ekipą z Brzegu i odpadają po rzutach karnych z późniejszymi mistrzyniami województwa. W meczu o trzecie miejsce "Dziewiątka" pokonała Głogówek 6:1 i wywalczyła brąz. Milena Hańcza została najlepszą bramkarką turnieju, a Antonina Jaremko z dorobkiem 9 goli zajęła drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń.

Skład PSP nr 9: Antonina Jaremko, Karolina Breikopf, Hanna Gregorczyk, Milena Hańcza, Maja Czechowicz, Karolina Majka, Nelly Celi, Natalia Kołaczyńska, Maja Sarzyńska, Maja Przybyła. Trener Krzysztof Hańcza.

dziewietnaskt 1

dziewietnaskt 1

dziewietnaskta

dziewietnaskta

dziewietnastka

dziewietnastka

IMG_20230509_154653

IMG_20230509_154653

IMG-20230509-WA0012

IMG-20230509-WA0012

psp 19

psp 19


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zbigniew 29.05.2023 21:06
Zapraszam na wycieczkę rowerową na najdłuższą ścieżkę rowerową w Sławięcicach (naprzeciw cmentarza)

M 28.05.2023 17:04
Znowu próbują nam wmówić że najbardziej zatrute benzenem i benzopirenem miasto Europy jest najbardziej eko bo ma kilometry dróg rowerowych

Realista 27.05.2023 07:48
Nie zapomnij o nieoddanym odcinku gliwickiej gdzie zamiast ścieżki czy choćby chodnika pięknie wyplantowano ziemię co już jest total absurdem jak wspomnę sobie cenę i czas tej inwestycji😂👍

bezczelny 26.05.2023 12:36
Są ważniejsze żeczy do zrobienia niż pedałowanie....

Lena 26.05.2023 12:30
Szczególnie jak ktoś zechce faktycznie swobodnie pojechać rowerkiem po KK i napotka kilka ślepych, nagle kończących się uliczek rowerowych np. w okolicy galerii handlowej. Albo spróbuje wycieczki do Sławęcic, równie bezpiecznie połączono tam kilka ścieżek rowerowych wąską drogą zwykle pełną tirów. Zawsze można też pojechać ścieżką wzdłuż obwodnicy, widokową ścieżką rowerową, której jeszcze nie ma, ale można ją obiecać. Poszusować do Azot mostem straceńców, gdzie ścieżka też dziwnie zanika a dziura na wylot pozwalała obserwować co się dzieje pod mostem. Przejazd Piotra Skargi to już faktycznie cross party pełną gębą, zostawili nam na tą okoliczność dziury po zimie, żeby było trudniej, ale tam oczywiście nie ma ścieżki rowerowej... Żenada i żałość, absurdalne poczucie naszych władz, że mamy się czym chwalić.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ