Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:30
Reklama
Reklama
Reklama

Będzie parking dla rowerów i hulajnóg w Śródmieściu oraz zielony kącik przy bibliotece w Bierawie

Będzie parking dla rowerów i hulajnóg w Śródmieściu oraz zielony kącik przy bibliotece w Bierawie
Grupa Azoty wybrała najlepsze projekty w ramach Wolontariatu Pracowniczego. Kapituła Programu wybrała łącznie 14 projektów, zgłoszonych przez pracowników spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Wśród wybranych zadań znalazły się dwie propozycje zgłoszone przez pracowników ZAK.

Podobnie jak w poprzedniej edycji wolontariatu, również w tym roku większość zgłoszonych pomysłów nawiązywała do idei „Zielonych Azotów”, czyli strategicznego projektu Grupy Azoty. Każdy z laureatów otrzyma na realizację projektu kwotę 6000 zł.

Pracownicy Grupy Azoty zgłaszali swoje pomysły do 19 kwietnia br., a realizacja projektów nastąpi od 15 maja do 15 sierpnia br. W realizację zwycięskich projektów zaangażowanych będzie kilkuset wolontariuszy z całej Polski, zatrudnionych w całej Grupie Kapitałowej Grupy Azoty S.A. oraz ich najbliżsi.

- To już kolejna edycja Wolontariatu, w której nasi pracownicy zgłaszają interesujące pomysły m.in. z obszaru ekologii. Szczególnie cieszy, że równolegle z wdrażaniem ekologicznych rozwiązań w spółkach całej Grupy Kapitałowej, również nasi pracownicy aktywnie włączają się w te działania. Poprzednia edycja pokazała wielkie zaangażowanie wolontariuszy w realizację projektów i nie mam wątpliwości, że podobnie będzie również w tym roku – mówi Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Tomasz Hinc.

Wśród wybranych projektów znalazły się dwa zgłoszone przez pracowników Grupy Azoty ZAK. Pierwszy to "Biblioteka bliżej natury „Uwolnij książkę” - bookcrossing. Zielone wejście do biblioteki", który ma polegać na stworzeniu zielonego, przyjaznego ekologicznego miejsca dla mieszkańców gminy Bierawa, zachęcającego do korzystania z biblioteki. Elementem podsumowującym projekt będzie stworzenie "domku zewnętrznego" dla książek, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli w każdej chwili sięgnąć po książkę w ramach akcji „Uwolnienie książki”.

Drugą wybraną propozycją z naszego terenu jest "Szkoła na dwóch kołach", czyli projekt utworzenia miejsca postojowego dla rowerów i hulajnóg przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Łącznie zamontowanych zostanie 50 stojaków (30 na rowery i 20 na hulajnogi), a zadanie zakłada też nasadzenia wokół parkingu. Przy okazji przedsięwzięcia w szkole zostanie zorganizowany klasowy konkurs „Szkoła na dwóch kółkach”. Projekt będzie realizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

W pierwszej edycji projektu pracownicy ZAK zaangażowali się w trzy zadania. Dzięki ich wsparciu udało się stworzyć ogólnodostępne stacje do naprawy rowerów w Dziergowicach i Bierawie, a na terenie gminy Bierawa powstał też zielnik dla mieszkańców.

Szczegóły dotyczące Wolontariatu Pracowniczego dostępne są na stronie www.wolontariat.grupazoty.com

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ