Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 18:45
Reklama
Reklama
Reklama

Przebadali trzeźwość ponad 600 kierujących. Troje z nich wsiadło za kółko na podwójnym gazie

Przebadali trzeźwość ponad 600 kierujących. Troje z nich wsiadło za kółko na podwójnym gazie
Wczorajszego poranka kędzierzyńsko-kozielscy policjanci prowadzili w Reńskiej Wsi działania „Trzeźwy poranek”. Łącznie skontrolowali stan trzeźwości ponad 600 kierujących. Niestety troje usiadło za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był kierowca ciężarówki, 57-letni obywatel Czech. Mężczyzna mając ponad promil alkoholu w organizmie od godziny był w trasie, a jego miejscem docelowym miał być Wuppertal w Niemczech.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych na drodze krajowej nr 45 w Reńskiej Wsi funkcjonariusze kędzierzyńskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin sprawdzili trzeźwość ponad 600 kierujących. Niestety troje spośród nich zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Dwie osoby kierowały pojazdami w stanie po użyciu alkoholu, a jedna w stanie nietrzeźwości.

Tuż po godzinie 5.00 mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobowym suzuki. 61-latek miał blisko pół promila w wydychanym powietrzu. Godzinę później z podobnym wynikiem zakończyło się badanie trzeźwości 45-latki, która kierowała osobowym audi.

Po upływie kolejnej godziny funkcjonariusze przerwali także dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki. 57-letni obywatel Czech kierował zespołem pojazdów, mając w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna wykonywał transport z Bohumina (Czechy) do Wuppertalu (Niemcy) i już od godziny był w trasie.

Na szczęście niebezpieczną jazdę tych kierowców przerwali policjanci drogówki. Jednak co mogłoby się stać gdyby pojechali dalej? Przypominamy, że alkohol zaburza nasze reakcje, koncentrację oraz ocenę własnych umiejętności i sytuacji. Osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu.
209-187811

209-187811

209-187812

209-187812


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sceptyczka 26.05.2023 20:59
Początek weekendu, godzina coś ok. 17:20 - 17:30. Jadę obok Oś. Piastów w kierunku Pogorzelca. 100 m od skrzyżowania z Miłą widzę "korek" przed skrzyżowaniem na obwodnicę, więc zjeżdżam w Miłą. I tu rozczarowanie: droga zablokowana! Sytuacja jak na powyższym zdjęciu. Udało mi się wycofać i zjechać w Pierwszego Maja i Damrota... Bałam się, że na rondzie "koło Dworca" znów wjadę w korek, ale udało mi się! Z daleka było widać "korek" samochodów między skrzyżowaniami na światłach, a ja bez problemów zjechałam pod wiadukt... Tak się czasami zastanawiam, jaki to nieudacznik z brakiem wyobraźni i odrobiny dobrej woli zarządza w tym miasteczku ruchem drogowym??!

Ja 24.05.2023 17:43
Już tydzień trwa wykop ,zamknęli prz jazd dzisiaj bo pewnie coś uszkodzili,z pięknej wyjechać to w godzinach większego ruchu był niemały wyczyn ,to cud że do dzisiaj nie było tam wypadku ,powinno być kierowanie ruchem zorganizowane - teraz jak.juz zamknęli drogę to oczywiście już niepotrzebne ,poza tym organizacja pracy typowo polska - dwóch robi ,dwunastu patrzy ,droga rowerowa i chodnik zajęte przez busy z gazowni -kilka metrów dalej jest zatoczka -parking,parking pod biedronka albo można było stanąć na pięknej zamiast na całym chodniku/ścieżce rowerowej,jakby to robiła prywatną firma to już by było po temacie

kl 24.05.2023 16:19
Wniosek prosty. Nie zwraca się uwagi ha.....mulcowym.

Auto Stop 24.05.2023 12:49
Już w sobotę był mały wykop,po 15 koparka stała a Pan obsługujący koparkę prowadził miłą rozmowę z kilkoma kolegami i zaśmiewali się z długiej kolejki aut czekających na przejazd,na zwróconą moją uwagę że może by zasypali ten mały wykop odpowiedział pan operator koparki abym się od......lił,takie była reakcja na moją uwagę,a kolejka aut się wydłużała sięgała ronda!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ