Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:35
Reklama
Reklama
Reklama

Co to jest przetwarzanie danych osobowych, a jak wpływa na archiwizację dokumentów?

Co to jest przetwarzanie danych osobowych, a jak wpływa na archiwizację dokumentów?W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm i instytucji musi przy okazji swojej działalności przetwarzać wrażliwe informacje osobiste. Aby chronić takie dane powstały specjalne regulacje prawne. Każdy przedsiębiorca musi mieć świadomość, w jaki sposób należy postępować z przechowywanymi informacjami. Często w pewnym momencie konieczne jest po prostu ich zniszczenie. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalistów, aby mieć gwarancję zachowania najwyższych standardów jakości. Wejdź na stronę: https://www.destroy.pl/, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co to jest przetwarzanie danych osobowych?


Przetwarzanie danych osobowych to proces gromadzenia, przechowywania, wykorzystywania, ujawniania, przesyłania lub usuwania informacji dotyczących żyjącej osoby, której można bezpośrednio lub pośrednio przypisać dane. Wszystkie te działania  odbywają się zwykle w celu realizacji określonych celów, takich jak świadczenie usług, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, badania naukowe, analizy statystyczne itp.

W kontekście ochrony danych osobowych przetwarzanie informacji musi odbywać się zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa, takimi jak obowiązujące na terenie Unii Europejskie Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO). Klauzula ta określa ogólne zasady przetwarzania danych osobowych oraz prawa i obowiązki zarówno podmiotów przetwarzających, jak i osób, których informacje dotyczą. Przetwarzanie danych osobowych musi być zgodne z prawem, a ponadto z zasadami uczciwości, przejrzystości,  celowości, minimalizacji danych oraz ograniczenia przechowywania informacji.

Jak przetwarzanie danych osobowych wpływa na archiwizację dokumentów?


Archiwizacja dokumentów w firmie powinna być przeprowadzana z uwzględnieniem przepisów prawa o ochronie danych osobowych. Priorytetem jest oczywiście zabezpieczenie wrażliwych informacji przed niekontrolowanym wyciekiem. Dlatego właśnie stosuje się zasadę minimalizacji danych oraz ograniczenie ich przechowywania. Oznacza to, że dokumenty zawierające informacje osobiste mogą być składowane tylko przez określony czas, a ponadto powinno to być uzasadnione. W innych sytuacjach należy je usunąć w bezpieczny sposób.

Archiwizacja dokumentów powinna także zabezpieczać dane osobowe przed nieuprawnionym dostępem, utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Przechowywanie dokumentów powinno odbywać się w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi i organizacyjnymi, aby uniemożliwić nieautoryzowany dostęp do informacji. Aby zagwarantować sobie zgodność z przepisami, najlepiej zdecydować się na zamówienie profesjonalnej usługi w tym zakresie. Jeśli interesuje Cię archiwizacja dokumentów, Śląsk jest regionem, w którym możesz skorzystać z takiej opcji. W przypadku, gdy informacje są zapisane cyfrowo, zdecyduj się zaś na rekomendowaną w takich przypadkach archiwizację danych elektronicznych (https://www.destroy.pl/archiwizacja-danych-elektronicznych/).– Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alina 23.05.2023 20:11
Brawo Młody Człowieku. Masz bardzo dojrzałą i kulturalną ocenę tej sytuacji. Gonić ze szkół wszystkich polityków i propagatorów tzw. nowoczesnych i politycznie poprawnych poglądów.

Xxx 23.05.2023 17:24
Nikt się nie liczy z twoim zdaniem. Chyba zauważyłeś, że wszyscy mają w głębokim poważaniu twoje wypociny

Uczeń I LO 23.05.2023 15:45
Z całym szacunkiem do Pani Marianny, co ona ma do powiedzenia skoro nie jest nauczycielem w LO1 i nie zna PRAWDZIWYCH realiów tam panujących? Czemu do udziału w konferencji została zaproszona osoba związana z Kopernikiem a nie kozielskim liceum? Czyżby jej poglądy polityczne, które z tego co mi wiadomo dosyć mocno upublicznia na swoich lekcjach oraz działanie opozycyjne były na rękę organizatorowi? Skończcie proszę udawać, że wam na nas zależy, szkoła to nie miejsce do walki politycznej a do nauczania młodego człowieka wiedzy, która mu się przyda w dorosłym życiu.

X 23.05.2023 14:33
Mów tylko o sobie parówo.

Abdülhamid Kasza 23.05.2023 12:20
Ty raczej się do nich nie zaliczasz, sądząc po tych kocopołach, co wypisujesz.

TT 23.05.2023 08:38
Podobno tłumy były ale nie chcieli tego pokazywać. A tak poza tym to jest nowa młodzieżówka po czy co ?

Realista 23.05.2023 08:20
Nie cierpię błaznów z suwerennej polski ale pani dyrektor nie wypada w jednym zdaniu używać tyle razy przerywnika E E E E gdyż świadczy to o stresie lub braku płynności wypowiedzi🥴

Szycel 22.05.2023 22:10
Jak już to ta "postępowa" dyrekcja tej szkoły powinna zmienić patrona bo chyba nie czytała Pamiętników z Afryki autorstwa Sienkiewicza. Proponuję Wojska Ludowego albo Batalionów Chłopskich.

Alina 22.05.2023 21:37
A Pani Dyrektor mówiła: Stanowczo oświadczam, że wszelkie wystąpienia przedstawicieli partii politycznych przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego dzieją się bez mojej wiedzy i zgody oraz są manipulacją emocjami społeczności lokalnej o charakterze politycznym. A Wy co?

Rüstem Pasza 22.05.2023 20:34
Obroniliście honor normalnych mieszkańców tego miasta i za to dzięki

Antyplatflegma Hildegarda 22.05.2023 18:49
Przestańcie już kompromitować to Platfusowo, bo można pawia puścić. Rozgonić to towarzystwo, bo już czytać tych głupot się nie da. Zajmijcie się w końcu czymś pożytecznym w tych Platfuśicach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
PRZECZYTAJ