Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 22:14
Reklama
Reklama
Reklama

Henryk Szymura ze srebrem na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Masters w Toruniu

Henryk Szymura ze srebrem na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Masters w Toruniu
W toruńskiej hali "Arena" - jednej z najpiękniejszych hal lekkoatletycznych na świecie - odbywały się przez cały miniony tydzień Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Masters. Zawody zgromadziły na starcie ponad 4200 zawodników z 88 krajów ze wszystkich kontynentów. Polskę reprezentowało 750 zawodników. W tym doborowym towarzystwie byli także kędzierzynianie. Henryk Szymura, który w przeszłości już trzykrotnie startował w mistrzostwach świata także tym razem spisał się na medal - dosłownie - bo wywalczył w Toruniu srebro i tytuł wicemistrza świata w swojej koronnej konkurencji czyli w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii 70-latków.

To już czwarty medal zdobyty przez niego na mistrzostwach świata. Poprzednio były to: złoto w Daegu /Korea Płd./ w 2017r., brąz w 2019 w Toruniu i srebro w 2022 w fińskim Tampere. Dużym sukcesem H. Szymury było także dotarcie po raz trzeci z rzędu na trzech ostatnich MŚ do finału biegu na 60 metrów, gdzie był piąty.

Drugim z mieszkańców naszego miasta, który wziął udział w mistrzostwach był Tadeusz Rojewski, który startował w biegach na 800 i 1500 metrów w kat. 75+, zajmując odpowiednio dziesiąte i siódme miejsce. Dotychczas T. Rojewski brał udział tylko w mistrzostwach Polski i start w toruńskim czempionacie był dla niego ogromnym przeżyciem.

Część konkurencji ze względu na swoją specyfikę rozgrywana była poza halą główną. Były to konkurencje rzutowe /pchnięcie kulą, rzuty oszczepem, dyskiem i młotem/ oraz crossy, czyli biegi przełajowe i półmaraton. W rzucie młotem bardzo dobrze spisał się Witold Lipowski, co prawda nie kędzierzynianin, a mieszkaniec pobliskiej Raszowej, który z Torunia przywiózł tytuł wicemistrzowski i srebrny medal.

Mistrzostwa zakończyły się ogromnym sukcesem biało-czerwonych. Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wygrała klasyfikację medalową, zdobywając łącznie 202 medale - 83 złote, 67 srebrnych i 52 brązowe, pokonując takie potęgi sportowe jak Niemcy i USA. Był to także ogromny sukces organizacyjny. Zawody rozgrywano przez siedem dni po 13-14 godzin dziennie, a z całości zmagań prowadzona była bezpośrednia relacja on-line na poziomie porównywalnym z profesjonalną transmisją telewizyjną, która przez długi czas będzie dostępna w internecie.


mistrzostwa torun (2)
mistrzostwa torun (2)

mistrzostwa torun (3)
mistrzostwa torun (3)

mistrzostwa torun (4)
mistrzostwa torun (4)

mistrzostwa torun (5)
mistrzostwa torun (5)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rychu, taki lepszy Ryszard 20.04.2023 00:19
Czy pobiegnie PREZES Kaczyński, bo twierdzi, że biega lepiej niż Tusk ?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ