Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 03:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmawiali o problemach polskiego samorządu

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmawiali o problemach polskiego samorządu
Parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu, aby poruszyć społeczne tematy.

W poniedziałek w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się konferencja z udziałem senator Barbary Dolniak, posłów Pawła Papke i Krystyny Szumilas, starosty powiatu Pawła Masełko, radnego wojewódzkiego Roberta Węgrzyna oraz radnego miasta i przewodniczącego lokalnej PO Michała Nowaka. Rozmawiano o subwencjach dla gmin i powiatów, edukacji i kozielskim porcie.

- Jeżdżąc po Polsce, przyglądamy się samorządom. Trzeba przyznać, że rządzący, tak zwana Zjednoczona Prawica, niweczą pozytywne skutki reformy z lat dziewięćdziesiątych. Dzisiaj obecny rząd chce decydować o wszystkim. Rozdziela zadania, na co mają być wydawane pieniądze. To rolą samorządu jest decydowanie o tym, czego potrzebuje najbardziej i na co przeznaczyć fundusze. Znają potrzeby swoich mieszkańców. Rolą centrali w Warszawie jest pytanie, czego oczekują samorządy i ich dofinansowywanie. Zapowiadamy już dzisiaj, że po wygranych wyborach wrócimy do reguł prawdziwej samorządności - mówi senator Barbara Dolniak.

- Dzisiejszą wizytę w województwie opolskim nasza trójka rozpoczęła od rozmowy o szkolnictwie zawodowym. Byliśmy w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, gdzie rozmawialiśmy z panią dyrektor i panem starostą o finansowaniu edukacji. Wyraźnie widać, że rząd, zwiększając zadania dla samorządów i wymagania szkół, nie finansuje w należyty sposób edukacji - powiedziała poseł Krystyna Szumilas, była minister edukacji narodowej.

- Na przełomie wieków byłem mieszkańcem tego pięknego miasta. Dzisiaj przyjechaliśmy, aby porozmawiać o bardzo ważnych rzeczach. Zapraszam wszystkich dzisiaj o godzinie 17 do Koźla, gdzie będziemy mogli wspólnie z mieszkańcami porozmawiać - mówił poseł Paweł Papke.

- Politycy Platformy Obywatelskiej prowadzą intensywną akcję informacyjną w skali całej Polski. Parlamentarzyści przyjeżdżają rozmawiać z ludźmi, ale przede wszystkim słuchać. Każde województwo i powiat ma swoją specyfikę i swoje problemy. I takie przyziemne problemy poruszyliśmy dzisiaj na pierwszym spotkaniu z naszym liderem Donaldem Tuskiem - sprawę portu, sprawę, która jest skandaliczną. Rząd Prawa i Sprawiedliwości blokuje, aby ten port odżył na nowo - powiedział radny wojewódzki Robert Węgrzyn.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ