Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 07:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rodzaje kart kredytowych – czym się różnią i która jest najbardziej prestiżowa?

Rodzaje kart kredytowych – czym się różnią i która jest najbardziej prestiżowa?
Transakcje bezgotówkowe to najchętniej wybierana forma płatności. Najbardziej rozpowszechnionym narzędziem są oczywiście karty płatnicze (w tym karty kredytowe i karty debetowe). Mimo że obecnie można płacić smartfonem czy zegarkiem, to wielu klientom wciąż zależy na posiadaniu fizycznej karty. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie są rodzaje kart kredytowych i zdradzamy sekret tak pożądanej czarnej karty kredytowej.


Jakie są rodzaje kart kredytowych?


Na początek warto pokrótce wyjaśnić, czym różni się karta debetowa od karty kredytowej. Otóż w przypadku tej pierwszej klient może płacić wyłącznie środkami, które wpłynęły wcześniej na jego konto (na przykład w formie wynagrodzenia).

W przypadku karty kredytowej może zaś korzystać z pieniędzy do określonego limitu kredytowego. Można zatem powiedzieć, że używanie karty kredytowej jest tożsame z zaciągnięciem kredytu w banku.

Podstawowe rodzaje kart kredytowych to:

  • Standardowa karta kredytowa – na jej uzyskanie może liczyć praktycznie każdy klient banku. Pod warunkiem, że wykaże się odpowiednią zdolnością kredytową (tak jak w przypadku tradycyjnego kredytu). Niektóre banki umożliwiają korzystanie z takiej karty bez żadnych opłat. Trzeba tylko dopełnić kilku warunków, jak na przykład dokonanie transakcji bezgotówkowych w określonej kwocie. Karcie nie towarzyszą szczególne przywileje.

  • Karta kredytowa premium – przeznaczona jest dla osób o dochodach wyższych niż przeciętne. Oczywiście poziom zarobków należy odpowiednio udokumentować, aby bank mógł wydać taką kartę. Do takich kart płatniczych kredytowych zaliczają się karty: platynowe i złote, a także czarna karta kredytowa (https://kredytowo.org/czarna-karta-kredytowa/). Korzystanie z takiej karty niesie za sobą wiele przywilejów i różnych korzyści, o czym opowiemy w kolejnym akapicie.


Kto może uzyskać czarną kartę kredytową?


Jak wspomnieliśmy – tak prestiżowe rodzaje kart płatniczych, jak czarna karta kredytowa, przyznawane są tylko niektórym klientom. Wnioskodawca musi wykazać wysokie wpływy na konto, a ostateczną decyzję o wydaniu karty podejmuje bank. Dzięki temu karta jest naprawdę luksusowym narzędziem, a z jej posiadaniem wiąże się szereg przywilejów.

Dodatkowo bank bierze pod uwagę takie czynniki jak status społeczny wnioskodawcy, jego działalność na polu charytatywnym, podejście do lokalnej społeczności i jej problemów, a niekiedy kartę wydaje się wyłącznie na zaproszenie banku. Trzeba bowiem zrozumieć, że jest to karta wyłącznie dla elitarnego grona klientów.

Nie wiadomo dokładnie, ile takich kart wydano w Polsce, ponieważ banki nie ujawniają takich informacji. Nie każdy bank wydaje czarne karty. W Polsce taką kartę można uzyskać w następujących placówkach bankowych: ING Bank Śląski, Santander Bank, Bank Millennium, Bank Pekao czy City Handlowy. Jak aktywować nową kartę, sprawdzisz tutaj: https://kredytowo.org/jak-aktywowac-nowa-karte-w-pekao-s-a/.

Czarne karty kredytowe – jakie dają możliwości?


Posiadacz karty kredytowej premium może liczyć na wiele przywilejów. Należą do nich:

  • Pakiet ubezpieczeniowy – każda czarna karta ma wbudowane ubezpieczenie (podróżne, powypadkowe, koszty leczenia itd.) na wysokie kwoty. Wachlarz sytuacji, w której zostanie wypłacone odszkodowanie, jest naprawdę szeroki.

  • Usługi concierge – jest to pomoc osobistego consierge'a przy załatwianiu różnego rodzaju spraw, takich jak rezerwacja biletów lotniczych czy wypożyczanie samochodu, a także wiele innych codziennych obowiązków. Wielu klientów chwali sobie tę opcję. Tym bardziej, że taki pomocnik jest często dostępny przez całą dobę.

  • Rabaty i zniżki – samo posiadanie czarnej karty umożliwia wstęp do najdroższych i najbardziej prestiżowych sklepów. Klienci mogą natomiast liczyć na korzystne pakiety zniżkowe. Rabaty dotyczą także renomowanych restauracji.

  • Wstęp do saloników VIP na lotniskach – karta płatnicza premium to przepustka do komfortowego saloniku VIP na lotnisku. W takim miejscu można odpocząć, z dala od zatłoczonej hali odlotów. Na klienta czeka także poczęstunek.
Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama