Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 00:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku
Wieczorna rutyna pielęgnacyjna zamyka się w 4 prostych krokach - demakijażu, oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu. Wprowadzając w życie kilka prostych zasad, zapewniamy skórze piękny, zdrowy wygląd, a tym samym opóźniamy procesy starzenia. Jak krok po kroku przeprowadzić wieczorną pielęgnację cery?

Demakijaż


Pierwszym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest demakijaż. Aby go wykonać, wystarczy sięgnąć po płatki kosmetyczne oraz dedykowany kosmetyk, na przykład wysokiej jakości płyn micelarny. Ważne, aby nie wysuszał on naskórka, zapewniając w zamian odpowiedni poziom nawilżenia. Usuwanie makijażu powinno mieć miejsce dopóty, dopóki płatek nie będzie całkowicie czysty. Pamiętajmy, aby nie pomijać tego etapu w dni, w które nie aplikujemy na skórę twarzy kosmetyków. Narażona jest ona bowiem na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak pyły czy alergeny, które gromadzą się na jej powierzchni. Nieusunięte, blokują dostęp do głębszych warstw skóry, uniemożliwiając tym samym jej nawilżenie.

Oczyszczanie


Oczyszczanie to bardzo ważny etap wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Pozwala bowiem pozbyć się zanieczyszczeń z nawet trudno dostępnych na skórze miejsc. Najczęściej do oczyszczania stosujemy czystą wodę, jednak należy pamiętać, że zamiast nawilżać, wysusza ona naskórek. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju pianki czy żele oczyszczające o właściwościach nawilżających. Jeśli korzystamy z wody, to dobrze, aby była ona wcześniej przegotowana - w ten sposób pozbędziemy się ewentualnych zanieczyszczeń, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą twarzy.

Tonizacja


Tonizacja to jeden z najczęściej pomijanych kroków w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Należy jednak pamiętać, że pozbywając się zabrudzeń, a także licznych drobnoustrojów, pośrednio naruszamy barierę ochronną naskórka. Trzeba więc przywrócić mu naturalne pH, sięgając po dobrej jakości tonik. Produkt ten aplikujemy w niewielkiej ilości, za pomocą płatka kosmetycznego. Podobnie jak pozostałe kosmetyki, powinien on zapewniać skórze odpowiedni poziom nawilżenia, jednocześnie przynosząc jej ukojenie.

Nawilżanie i odżywianie


Celem wszystkich poprzednich etapów pielęgnacji jest przygotowanie naskórka na przyjęcie odpowiedniej dawki kosmetyków nawilżających i odżywiających. Które z nich warto wybierać? Dwa lub trzy razy w tygodniu postawmy na serum, zawierające dużą dawkę składników aktywnych. Produkt ten nie tylko nawilża, lecz również może wykazywać działanie anti age czy rewitalizujące. Dla cery dojrzałej warto wybrać serum przeciwzmarszczkowe, oparte na przykład na kwasie hialuronowym. Natomiast na co dzień aplikujmy odpowiednio dobrany krem do twarzy na noc. Kosmetyk powinien być dostosowany do potrzeb naszej skóry, a więc i do typu cery.

Peeling skóry twarzy - jak często wykonywać?


Złuszczanie martwego naskórka powinno mieć miejsce 2-3 razy w tygodniu przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. W przypadku wyjątkowo delikatnej skóry zabieg ten można ograniczyć do jednego razu na tydzień. Warto pamiętać, że peeling wykonujemy bez względu na to, jaki typ cery posiadamy. Błędem jest myślenie, że skóra trądzikowa czy sucha nie potrzebuje złuszczania, lecz w tych przypadkach należy oczywiście bazować na delikatnych kosmetykach, które nie podrażniają naskórka. Dobrym wyborem będą peelingi enzymatyczne, sprawdzające się przy każdym typie cery.

Materiał partnera

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
gsdgsd 13.04.2023 17:08
przypomnę tylko tym pseudopatołekologom, że Kłodnica ma gdzie indziej źródło, a nie koło stadionu

PP 10.04.2023 12:10
ZX nie patrz na filmy a ja działam sam chyba że masz stracha bo śmieciarz a Ja Ciebie złapie . Na zachodzie są ludzie co szukają przestępców i odpowiednie instytucje im płacą za takiego gościa a ja chcę gonić śmieciarzy .

Czesio 10.04.2023 07:17
Czupakabra

😕 09.04.2023 23:08
Obawiam się, że nie do końca masz rację @Eko-fan😕 Kiedyś widziałem , jak podjechał wypasiony samochód do przydrożnego przepustu odwodnieniowego za miastem. Kierowca tej fury wyjmował z bagażnika wypchane worki ze śmieciami i pakował jest do tego przepustu 😬 Zatrzymałem się , krzyknąłem i zacząłem robić mu fotki. Natychmiast odjechał Niestety to samo dzieje się z wyrzucaniem śmieci do lasów i do rzek. Również przyjezdni wywalają różne śmieci do rzek , w tym do Kłodnicy 😎

zx 09.04.2023 23:03
Eee, @PP Ty to masz łeb. Ale możesz też założyć spółkę. Twój pracownik będzie śmiecił, a ty go kapujesz. Rozumiesz? Łatwe zyski do kieszeni. Ty, jako szef naturalnie więcej kaski.

PP 09.04.2023 09:52
Mogę być takim coś w rodzaju łowcą i jak kogoś złapie na gorącym uczynku lub udowodnię że to jego miasto zapłaci za taką akcję . Ale poniżej pięciu tysięcy nie ma co rozmawiać od jednego przypadku . Jeśli znajdzie się artykuł na portalu kk24 że miasto pójdzie na współpracę to zgłoszę się . Łowca ma być anonimowy bez rozgłosu .

Eko-fan 08.04.2023 23:39
W co pierwszej kolejności powinni sprzątać rzekę Kłodnicę ci którzy mieszkają obok rzeki,to ONI wyrzucają śmiecie do rzeki,nikt z osiedla nie będzie wywoził śmiecie do rzeki przez całe osiedle!

Leśniczanin 08.04.2023 22:54
Ludzkość to największa choroba tocząca tę planetę.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama