Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:50
Reklama
Reklama

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozmawiają z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla rozmawiają z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Czy nieletni są bezkarni? Co to jest demoralizacja i czym się różni od czynu karalnego? Kiedy nieletni może odpowiadać jak osoba dorosła? Czy nieletni może zostać ukarany mandatem karnym? Między innymi na takie tematy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną rozmawiali z uczniami szkół podstawowych w Starej Kuźni i Reńskiej Wsi.
Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do dzieci i młodzieży.  W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach.  Informują ich o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać oraz tłumaczą jak postępować by ich uniknąć lub jakie wybrać rozwiązania, by się takim zagrożeniom przeciwstawić.

Dzisiaj uczniowie Szkoły Podstawowej w Reńskiej Wsi mieli okazję dowiedzieć od policjantów, którzy w kędzierzyńsko-kozielskiej Policji zajmują się profilaktyką społeczną jak postępować, aby nie wejść w konflikt z prawem. W ubiegłym tygodniu taki sam temat funkcjonariusze poruszyli podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni.

Tematem przewodnim spotkań były zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjanci wyjaśnili im m. in. czym jest demoralizacja i jak się przejawia. Kiedy nieletni może odpowiadać karnie za swoje czyny. Co dzieję się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa.

Nie zabrakło również tematów dotyczących hejtu, publikacji w sieci zdjęć rówieśników bez ich zgody, a także innych czynów zabronionych popełnionych za pośrednictwem Internetu.Źródło: policja Kędzierzyn-Koźle 

209-180820

209-180820

209-180821

209-180821


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ