Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 10:09
Reklama
Reklama

Robił awanturę i "załatwił się" w holu dworca PKP. Mężczyzna wydmuchał aż 4 promile!

Robił awanturę i "załatwił się" w holu dworca PKP. Mężczyzna wydmuchał aż 4 promile!

Aż 4 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek, który spędził noc w policyjnym areszcie. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci wystąpią z wnioskiem o ukaranie mężczyzny do sądu. W ciągu ubiegłego roku funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia aż 324 osoby.
Wczoraj policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zostali wezwani przez obsługę dworca PKP do mężczyzny w stanie skrajnego upojenia alkoholowego, który w holu dworca załatwiał potrzeby fizjologiczne i wykrzykiwał wulgarne słowa. Okazało się, że w swoim organizmie miał 4 promile alkoholu. 54-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i będzie musiał się liczyć z konsekwencjami popełnionych wykroczeń.

Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla niemal każdego dnia mają do czynienia z osobami, które po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu zasypiają w różnych miejscach na terenie miasta, swoim zachowaniem powodują zgorszenie, są agresywne, zaczepiają przechodniów, czy też znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Stężenie alkoholu we krwi wynoszące powyżej trzech promili stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Interwencje tego typu często kończą się doprowadzeniem osoby do wytrzeźwienia. Tutaj pojawiają się trzy możliwości: doprowadzenie do jednostki Policji, do miejsca zamieszkania lub do placówki leczniczej. Aby osoba została doprowadzona do miejsca swojego zamieszkania, musi zostać przekazana pod opiekę innej osoby, która się nią zaopiekuje, ponieważ nietrzeźwa może nieumyślnie wyrządzić sobie krzywdę (zaburzenia równowagi, świadomości, agresja lub inne objawy zatrucia alkoholem). Jeśli chodzi o przekazanie osoby nietrzeźwej do placówki medycznej, to decyzję podejmują lekarze lub ratownicy medyczni. Z reguły po przebadaniu osoby nie stwierdzają jednak podstaw do dalszej hospitalizacji i, w rezultacie nietrzeźwy jest doprowadzany do jednostki Policji.

Przed zatrzymaniem do wytrzeźwienia każda osoba jest poddawana badaniu lekarskiemu w celu stwierdzenia przeciwwskazań lub ich braku do osadzenia w policyjnym areszcie. W jednostce Policji pozostaje do czasu wytrzeźwienia, jednak nie dłużej niż 24 godziny.

Tylko w ubiegłym roku mundurowi z Kędzierzyna-Koźla doprowadzili do wytrzeźwienia 324 osoby. Od początku grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze skierowali ponad 50 wniosków o leczenie odwykowe do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

pijany kk

pijany kk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mirek70 02.04.2023 08:23
Masz zryty rozumek propagandą tefalenu

Realista 01.04.2023 12:16
Też jestem zdania że udowadnianie i sądzenie zbrodniarzy , barbarzyńców i gwałcicieli jest stratą czasu i pieniędzy, wszelkie i wszystkie zbrodnie są na bieżąco dokumentowane a robienie z tego widowiska nic nie da. Każdy złapany powinien od razu być nacinany,wkładany do beczki z solą i obworzony po całej europie na pokaz. Innej metody na terrorystów nie ma . A skoro można bezkarnie zestrzeliwać samoloty pasażerskie to nikt nie będzie płakał jak zostaną zestrzelone samoloty z dygnitarzami czy ich poplecznikami.

Alina 01.04.2023 09:55
Najgorsze w tej wojnie jest to, że obywatele Rosji są przekonani o jej sprawiedliwości i dla nich to Ukraińcy są zbrodniarzami. Na Ukrainie jest dokładnie odwrotnie. Świat podzielił się na dwa obozy. A może nawet na trzy. Bo np większa część Europy jest całkowicie obojętna. Moja chata skraja. 😢

Szycel 31.03.2023 19:17
Z terrorystami i oszołomami się nie negocjuje. Czyli co Ukraina ma oddać to co swołocz oczekuje i wtedy będzie pokój? Już kiedyś to miało miejsce i tylko rozzuchwaliło kanclerza Niemiec.

Mirek70 31.03.2023 16:14
Smarkate lewactwo zaczyna bełkotać🤣

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ