Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:01
Reklama
Reklama
Reklama

Rolety rzymskie wady i zalety

Rolety rzymskie wady i zalety
Rolety świetnie zastępują firanki oraz zasłony i już na dobre wpisały się w nasze wybory aranżacyjne. Jednym z powodów ich popularności jest to, że pasują do niemal każdego wnętrza. Rolety rzymskie są często i chętnie wybierane przez osoby, które cenią w pomieszczeniach akcenty eleganckie i stylowe. To świetny wybór, jeżeli szukasz czegoś, co pozwoli Ci zastąpić efektowną zasłonę, układającą się w malownicze fałdy.Jak każdy inny produkt - np. mini rolety, rolety drewniane czy aluminiowe - tak i rolety rzymskie mają swoje wady i zalety. Warto je poznać, jeżeli chcesz zainstalować takie rolety wewnętrzne u siebie.

Rolety rzymskie – zalety


Rolety rzymskie posiadają liczne atuty, które mogą przekonać do zastosowania właśnie ich w wybranych przez Ciebie pomieszczeniach:

 • mają charakter nie tylko praktyczny, ale i dekoracyjny. Ich efektowny wygląd sprawia, że są często wybierane jako osłony okien w salonach, gabinetach, pomieszczeniach reprezentacyjnych;

 • pasują do wielu aranżacji, np. nowoczesnych, klasycznych, glamour, kolonialnych;

 • dobrze zaciemniają pomieszczenie, w których się znajdują;

 • szyte na wymiar rolety rzymskie mogą mieć różną długość i szerokość, co sprawdza się przy nietypowych wymiarach okien;

 • mają wygodny mechanizm łańcuszkowy;

 • świetnie wyglądają zarówno całkiem opuszczone jak i złożone;

 • zaletą jest szeroka oferta kolorystyczna, obejmująca wiele odcieni;

 • łatwo utrzymać je w czystości - rolety rzymskie można prać!


W sklepie Karnix znajdziesz wiele modeli  tych rolet. Wszystkie oferowane rolety wewnętrzne rzymskie są estetyczne i stanowią prawdziwą ozdobę okna.

Rolety rzymskie – wady


Jest ich znacznie mniej niż zalet, niemniej jak każdy inny produkt, tak i te rolety wewnętrzne posiadają pewne negatywne cechy. Jakie? Oto one:

 • jeśli chcesz odsłonić okno, roleta musi być podniesiona całkowicie do góry;

 • rolety rzymskie podniesione do góry nie dają oknu żadnej osłony, stanowią tylko element dekoracyjny;

 • choć pranie pomaga utrzymać rolety wewnętrzne w czystości, to ich zdejmowanie i zakładanie wymaga wprawy i może być uciążliwe.


Rolety rzymskie w ofercie karnix.pl mają mało wad. Jeśli jednak szukasz alternatywy, na Karnix znajdziesz wiele innych modeli, np. mini rolety w szerokim wyborze czy rolety dzień noc - są one nie tylko praktyczne, ale i bardzo estetyczne, dając świetny efekt wizualny).

Rolety Karnix – jak wybierać, żeby być zadowolonym?


Rolety w sklepie Karnix charakteryzują się doskonałą jakością. Mają również bardzo przystępne ceny, co jest ich kolejną zaletą. Przeglądając ofertę, na pewno znajdziesz coś dla Ciebie bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem minimalizmu, eleganckiej klasyki, modnych aranżacji skandynawskich czy pełnego przepychu stylu glamour.

Możesz również postawić na rolety dzień noc od Karnix, mini rolety i wiele innych. Jeżeli jednak zalety rzymskich przekonały Cię, a ich efektywność to coś, czego potrzebują Twoje wnętrza, rolety rzymskie w ofercie karnix.pl powinny Cię usatysfakcjonować.

Zajrzyj na stronę i przekonaj się, wybór jest naprawdę duży!– Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ