Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:13
Reklama
Reklama
Reklama

Remont Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach zakończony. Inwestycja za ponad 7 mln zł. WIDEO

Remont Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach zakończony. Inwestycja za ponad 7 mln zł. WIDEO
https://youtu.be/NN7TMVtRqyo

To największa inwestycja powiatu w opiece społecznej warta 7 mln 200 tys. zł, z tego 3 mln pochodziły z budżetu powiatu, reszta z rządowego programu inwestycji strategicznych.

Dom jest naszpikowany eko-rozwiązaniami. Dach pokryto panelami słonecznymi, a w środku znajdziemy duży magazyn energii. Do użytku oddano 14 sanitariatów specjalnie przystosowanych dla osób niepełnosprawnych z instalacją wyciągającą wilgoć. Również okna i drzwi posiadają systemy wentylacji, które pozwolą na optymalną wymianę powietrza, a przy tym oszczędności energetyczne. Za nami termomodernizacja z prawdziwego zdarzenia, która 3 marca doczekała się oficjalnego finału.

- Jak na samorząd powiatowy nie jest to kwota mała, trzy mln zł dofinansowania to dużo, ale kwota o jaką postaraliśmy się z zewnętrznego programu jest jeszcze większa, dlatego powiedzieliśmy sobie, jak nie teraz, to kiedy i ruszyliśmy z zadaniem. Dziękuję radnym, zarządowi i wszystkim, którzy pracowali przy tym wymagającym projekcie. Cieszę się ogromnie, że podopieczni ze Sławięcic mają swój nowy dom – mówił starosta Paweł Masełko, który nadzorował prace razem wicestarostą Józefem Gismanem, który dziękował m.in. obecnemu podczas uroczystości projektantowi zadania.

- Nikt z radnych nie miał wątpliwości, by taka inwestycja ruszyła, dlatego dziś chciałam podziękować wykonawcy, zarządowi i pani dyrektor w imieniu radnych Rady Powiatu – powiedziała przewodnicząca Danuta Wróbel.

Radny sejmiku Robert Węgrzyn mówił, że 3 mln zł jakie wydał samorząd powiatowy to spora kwota. – To nie jest budżet województwa czy większego miasta, samorządy powiatowe mają wiele zadań, jak właśnie opieka społeczna i muszą im sprostać, ale mają też duże ograniczenia finansowe, mogą sobie pozwolić na wiele mniej. Gratulacje dla wszystkich, dla wykonawcy, projektantów i zarządu powiatu – mówił Robert Węgrzyn.

Każdemu z osobna dziękowała Ewa Sawicka, dyrektor DPS-u w Sławięcicach. Wykonawcą prac była firma ALOG z Kędzierzyna-Koźla. Na koniec podopieczni przygotowali występ artystyczny. Jak sami mówili, teraz dom zrobił się bardzo przytulny, roboty prowadzone były podczas ich obecności w ośrodku, więc sami uczestniczyli w pracach porządkowych i żyli tą inwestycją. DPS w Sławięcicach pełni całodobową opiekę nad 70-cioma osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
`123`1 19.03.2023 20:42
Sąsiedzie czy wasz konie kurzą ? Nie no to stodoła ci sie pali !

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ