Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 20:57
Reklama
Reklama
Reklama

Koszmar w hodowli psów na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Interweniowała policja i animalsi

Koszmar w hodowli psów na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Interweniowała policja i animalsi
Wolontariusze z opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wspólnie z przedstawicielami Fundacji S.O.S dla Zwierząt interweniowali w miniony piątek (24 lutego) w Solarni (gmina Bierawa). W jednym z domów prowadzona była hodowla FCI jamników. Zwierzęta poupychane w ciasnych klatkach przebywały w tragicznych warunkach. Na miejsce wezwano policję, przedstawiciela gminy oraz powiatowego lekarza weterynarii. Wszystkie 17 rasowych psów odebrano właścicielom i zabezpieczono.

Sprawę opisują przedstawiciele opolskiego TOZ, którzy uczestniczyli w interwencji. Na miejscu jako pierwsi zjawili się policjanci, którzy potwierdzili, że zwierzęta są przetrzymywane w fatalnych warunkach. Wkrótce w domu pojawili się też przedstawiciele organizacji niosących pomoc zwierzętom, powiatowy lekarz weterynarii i pracownik urzędu gminy w Bierawie.

- Kiedy dojechaliśmy na miejsce, nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom! Porozstawiane w całym domu klatki, a w nich łącznie 17 rasowych, pięknych jamników poupychanych po 3 psy na raz. Na starych, brudnych z odchodów szmatach, zamknięte całe życie na tak małej powierzchni, przy nas gryzły się wzajemnie. Smród w całym domu był nie do opisania, stężenie amoniaku nie pozwalało oddychać. Psy, poza tragicznymi warunkami, w jakich przebywały, nie były jakoś bardzo wychudzone, ale warunki, w jakich były poupychane, spowodowały m.in. zaniki mięśni, do tej pory nie można zmyć z nich smrodu, a sierść wychodzi z nich garściami. Kondycja psychiczna niektórych z tych psów jest tak tragiczna, że aż ciężko to opisać. Psy nie miały dostępu do wody, były mocno odwodnione, kiedy daliśmy im się napić, rzucały się na miski z wodą, jakby nie piły od dawna. Właściciele tak bardzo zatracili się w tym procederze, że nie widzieli już nic złego w warunkach, które tam panowały - relacjonują przedstawiciele opolskiego TOZ.Wszystkie 17 psów zostało zabezpieczonych i trafiło do tymczasowych domów. W związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami, sprawa hodowli została zgłoszona na policję.

- Bardzo dziękujemy za ogromną fachowość, merytoryczną wiedzę, opanowanie i naprawdę profesjonalne przeprowadzenie czynności panom policjantom z Kędzierzyna-Koźla, dziękujemy również OTOZ Animals Racibórz za zaopiekowanie się kilkoma jamnikami. Do nas trafiły 3 pieski, które muszą przejść badania weterynaryjne oraz sterylizacje. Dwa z nich przebywają w hotelu dla zwierząt - przekazują wolontariusze z TOZ Opole.Z uwagi na zły stan zdrowia konieczne jest leczenie zabezpieczonych piesków. Opolski TOZ zwraca się z prośbą o wsparcie. Wpłat można dokonać na podane poniżej konta:
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu

ul. Józefa Walecki 4/A

45-586 Opole

Numer konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085

Tytuł: jamniki

Dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085

Kod BIC Swift: PPABPLPKXXX

Można też dokonywać wpłat przez PayPal:


Lub wspierać nas na bieżąco (można dokonać przelewu przez BLIK) poprzez:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/tozopole (koniecznie w komentarzu/notatce wpisując imię psa).


solarnia 1
solarnia 1

solarnia 2
solarnia 2

solarnia 3
solarnia 3

solarnia 4
solarnia 4

solarnia 5
solarnia 5

solarnia 6
solarnia 6

solarnia 7
solarnia 7

solarnia 8
solarnia 8

solarnia 10
solarnia 10


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ